Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Support Twitter Hesabı Kapatılıyor

Sony, kullanıcıların sorunlarına çözüm üreten PlayStation Support Twitter hesaplarının kapatılacağını bildirdi. Tüm hesaplar, 1 Ağustos'ta Kapanacak.

Bireyler ve büyük markalar arasında iletişim kurmak için yararlı bir araç haline gelen sosyal medya, müşterilerin sorunlarını öğrenerek onlara çözüm sunmayı sağlıyor. Sony, Twitter’da müşteri desteği veren PlayStation Support hesabını kapatacağını duyurdu. Dün öğleden sonra Sony’nin AskPlayStation Twitter hesaplarını birkaç hafta içinde kapatacağı açıklandı. Tweet, bire bir desteğin artık kullanılamayacağını belirterek kullanıcıları SSS’lere ve web sitesindeki destek kısmına yönlendirdi.

Ayrıca diğer bir alternatif olarak da şirketin YouTube hesabı önerildi. Kapatılacak hesaplar tüm bölgelerin özel hesaplarını da içeriyor. Ancak Japonya bu konuya dahil edilmedi. Twitter hesapları 1 Ağustos’ta kapanacak ve böylece 2 milyon takipçi ile ilişki kesilecek. Bu yüzden hayranlar bu konuda oldukça üzgün. Ancak PlayStation, olası sorunların çoğunu YouTube kanalında veya web sitesinde yeterli derecede paylaşacak.

PlayStation Destek Sayfası Otomatik Cevap Gönderecek

PlayStation

Yardım hesaplarının gereksiz olduğunu belirten şirket; bu hesapların bazen kötü amaçlı kullanıldığını söyledi. Twitter’daki destek hesaplarının bir bilgisayarla konuşuyormuş gibi hissettirmesi ve bazı sorunları çözümsüz bırakması da başlıca nedenler olabilir. Bir zamanlar destek mesajları kişilerin adını da içeriyordu ancak Sony, mesajları otomatik hale getirmeyi tercih etti.

Hayranlar her ne kadar kızgın olsa da, Sony‘nin sevenlerini yardımsız bırakması mümkün değil. Bu yüzden yayınlanacak videoların detaylı ve yeterli olması bekleniyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.