Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Stüdyosu Firesprite Korku Oyunu Yapıyor!

PlayStation stüdyosu Firesprite, Unreal Engine 5 motoru üzerinde AAA sınıfı bir korku oyunu üzerinde çalışıyor.

Sony’nin yakın zaman önce satın aldığı İngiliz Firesprite stüdyosunun AAA korku oyunu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bir Resetere kullanıcısı tarafından fark edilen iş ilanında, İngiltere merkezli geliştiricinin anlatı odaklı bir korku-macera oyunu için hikaye yönetmeni aradığı belirtiliyor.

Projede çalışacak anlatı yönetmeni, hikayenin anlatımından oyunun evrenini oluşturmaya kadar pek çok şeyden sorumlu olacak. Epic Games’in Unreal Engine 5 motoru üzerinde geliştirilecek oyunun mevcut bir PlayStation oyununa mı dayandığı yoksa yeni bir IP mi olacağı henüz belli değil.

Firesprite’tan AAA Korku Oyunu Geliyor

playstation firesprite korku oyunu

Firesprite, bir başka PlayStation stüdyosu Guerrilla Games işbirliğinde Horizon serisine dayanan Horizon Call of the Mountain adlı bir PlayStation VR 2 oyunu geliştiriyor. Ayrıca stüdyonun Twisted Metal remake‘i üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Bu arada efsane oyunun diziye dönüştürüleceği bilgisini de araya sıkıştıralım.

NBC’nin dijital yayın platformu Peacock tarafından geliştirilen projede, Marvel dizisi The Falcon and the Winter Soldier’dan Anthony Mackie ve Cobra Kai’den Michael Jonathan başrolü paylaşacak. Firesprite’ın yeni korku oyunu hakkında daha fazla ayrıntıya ulaştığımızda sizleri haberdar edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.