PlayStation Stüdyoları 25’den Fazla Oyun Üzerinde Çalışıyor

PlayStation başkanı verdiği bir röportajda PlayStation stüdyolarının şu anda 25 oyun üzerinde çalıştığını söyledi.

Son zamanlarda, konsol ayrıcalıkları konusu, Microsoft’un Double Fine, Obsidian ve Bethesda gibi çok sayıda stüdyoyu kapması ve Sony’nin görünüşte daha büyük, daha güvenli projelere odaklanmalarını sağlamlaştırmasıyla gündemdeki bir konu haline geldi. Yeni genişletilmiş Xbox Game Studios hız kazandığından, Microsoft, özel ürünler söz konusu olduğunda Sony’yi geride bırakabilecek mi?

Horzon Forbidden West

Wired ile yapılan yeni bir röportajda PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, Sony’nin şu anda üzerinde çalıştığı şeyin kapsamını ima etti ve PS5 sahiplerinin dört gözle bekleyeceği çok şey var gibi görünüyor. Hulst’a göre PlayStation Studios’un PS5 için yaptığı çalışmalarda 25’in üzerinde başlık bulunuyor. Bu oyunların neredeyse yarısı yeni IP’lerdir ve “büyük, küçük ve farklı türlerden” oyunlar dahil olmak üzere geniş bir yelpazeyi kapsayacak.

Tabii ki, bu oyunların çoğu muhtemelen yıllarca uzakta. Ya yakın gelecek? Wired makalesi, Horizon Forbidden West’in 2021 için hala yolda olduğunu yeniden doğruluyor gibi görünüyor (aksine söylentilere rağmen). COVID-19 kilitlemeleri başladığında, Horizon Forbidden West hala oldukça zorlu bir durumdaydı, seslendirme ve performans yakalama gibi temel şeyleri kaçırıyordu, ancak Gerilla, bir pandemi sırasında oyunu bitirmek için etkileyici uzunluklara gitti. Kayıt kabinleri oyuncuların evlerine gönderildi, Amsterdam’da yeni bir hareket yakalama aşaması oluşturuldu ve bulut üzerinden testler yapılıyor. PlayStation Studios’un başına geçmek için Horizon Forbidden West geliştirmesinden uzaklaşan Hulst, geçtiğimiz günlerde oyuna el attı ve gördüklerinden memnun gibi görünüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol