Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Oyunlarının Steam Satışları Ortaya Çıktı

PC portuna sahip PlayStation oyunlarının Steam'deki satış rakamları ortaya çıktı. Horizon Zero Dawn, 3 milyonu aşkın satışla zirvede yer alıyor.

God of War, Horizon Zero Dawn ve Days Gone dahil önde gelen exclusive oyunlarından bazılarını PC’ye getiren Sony, böylece konsolun ötesine geçmiş oldu ve kendi platformuna özel olan yapımları bilgisayar oyuncularına sunmaya başladı. Hatta şirketin PC’ye gelen PlayStation oyunlarına özel bir internet sayfası dahi bulunuyor.

Sony daha önce 2025 yılına kadar oyun lansmanlarının yaklaşık yüzde 50’sinin PC ve mobil olmasını beklediğini söylemişti. Şirket, yalnızca PC oyunlarından 300 milyon dolarlık düzenli bir gelir elde etmeyi bekliyor. Peki, şu ana kadar PC platformunda en fazla talep gören PlayStation oyunu hangisi oldu?

Horizon Zero Dawn, Steam’de 3 Milyondan Fazla Sattı

Bugün ortaya çıkan rakamlar, bize bu sorunun cevabını net bir şekilde veriyor. Zirvede, 3.3 milyon satışla Horizon Zero Dawn yer alıyor. Guerrilla Games’in aksiyon – rol yapma oyununu, 2,5 milyon satışla Santa Monica imzalı God of War takip ediyor. İlk olarak 2019 yılında PS4’e çıkan ve Mayıs 2021’de PC portuna kavuşan açık dünya oyunu Days Gone, 1,7 milyon kopya satışıyla ilk üçe adını yazdırıyor.

playstation pc oyunları

Spider-Man Remastered 1,3 milyon satarken, Uncharted 483 bin satmış bulunuyor. Spider-Man: Miles Morales şu ana kadar 450 bin kopya satarken, Sackboy ise 63 gibi oldukça düşük bir rakamda kalmış durumda. Bu satışların yalnızca Steam‘i kapsadığını belirtmekte fayda var. Epic Games Store ve GOG üzerindeki verilerden haberdar değiliz.

PlayStation Studios Başkanı Herman Hulst, geçmiş yıllarda verdiği bir röportajda inşa ettikleri harika hikayeleri, karakterleri ve dünyaları henüz deneyimlememiş yeni oyunculara ulaştırmak istediklerini, buna karşın önceliklerinin her zaman kendi platformları olacağını söylemişti. Bu da, gelecekte daha fazla PlayStation oyununun PC’ye yelken açacağı anlamına geliyor.

Steam’de En Fazla Satan PlayStation Oyunları

 1. Horizon Zero Dawn – 3.3 milyon
 2. God of War – 2.5 milyon
 3. Days Gone – 1.7 milyon
 4. Spider-Man Remastered – 1.3 milyon
 5. Uncharted – 483 bin
 6. Miles Morales – 450 bin
 7. Sackboy – 63 bin

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

 1. Ghost of thusima gelsin gerisi önemli değil artık.

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.