Playstation Now Üzerinden PS4 Oyunlarını Da Oynayabileceksiniz

Oyun alemlerindeki teknolojik kapışmaların kızıştığı şu günlerde Playstation Now kullanıcıları yüzlerini güldüren bir haberle neşelendi.

Nintendo, Sony, Windows derken, oyun dünyası hem donanımların hem yenilikçi yazılımların hem de her zaman daha fazlasını vadeden oyunların rekabeti ile son günlerde çok hızlı günler yaşıyor. Windows’un Xbox kullanıcıları için geliştirdiği Xbox Game Pass sisteminin ardından Sony’nin de yenilikçi bir hamle yapması bekleniyordu. O halde nihayet geldi.

playstation now

PC ve PS4 üzerinden de Playstation 3 oyunlarını oynamanızı sağlayan Playstation Now hizmeti, düşün donanımlı platformlara sahip oyuncular için müthiş bir yenilik anlamına gelmişti. Son zamanlarda Windows’un Xbox Game Pass’i geliştirmesi ile yenilikçi adımlardan uzağa düştüklerinin eleştirisini yapan Playstation oyuncuları, Sony’den bekledikleri cevabı aldılar. Xbox Game Pass, aylık ücret karşılığı yüzlerce oyuna erişmenizi sağlayan bir sistemdi. Buna karşılık Sony da Playstation Nox üzerinden Playstation 4 oyunlarına da erişilebileceğini duyurdu.

PS4 oyunlarının PC üzerinden sorunsuzca oynanabilmesi ihtimali büyük bir heyecan yarattı. Ancak bu konuda detaylı teknik açıklama henüz gelmedi. Sisteminde 500’e yakın oyun bulunan PS Now, yakın zamanda PS4 oyunlarının da eklenmesiyle daha kalabalık ve daha popüler bir platforma dönüşebilir. Yakın zamanda beta sürecine girecek olan sistemin final sürümü çok geçmeden erişilebilir olacak. Böylece Playstation 4 satın almadan yeni oyunları oynama imkanı bulacağız.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol