Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation, Call of Duty Konusunda Xbox’a Güvenmiyor

PlayStation CEO'su Jim Ryan, Call of Duty'nin çoklu platform özelliğini koruyacağı taahhüt eden Microsoft'un inandırıcılığını artırması için daha somut adımlar atması gerektiğini söyledi.

Bu yılın başlarında yaklaşık 70 milyar dolarlık tarihi bir anlaşma ile Activision Blizzard‘ı bünyesine katacağını açıklayan Microsoft, henüz satın alma sürecini tamamlayabilmiş değil. Şirket bir süredir, düzenleyici kurumların ve oyun dünyasındaki paydaşların tröst endişelerini gidermeye çalışıyor. Bu konuda dile getirilen en büyük kaygılardan biri, belirli oyun serilerinin -özellikle de Call of Duty‘nin- satın alma sonucunda Xbox‘a özel olacağıydı.

Microsoft, bu endişeyi gidermek için ilk günden beri ikonik FPS serisinin çoklu platform özelliğini koruyacağını ve PlayStation konsollarında kalmaya devam edeceğini söylüyor. Activision ve PlayStation’ın ana şirketi Sony arasındaki mevcut anlaşmaya göre Call of Duty oyunları en az 3 yıl daha PlayStation’a çıkacak. Fakat sonrası için halen büyük bir soru işareti var.

Call of Duty’nin PlayStation’daki Geleceği Belirsiz

call of duty playstation

Games Industry.biz ile konuşan PlayStation CEO’su Jim Ryan, “Microsoft, Call of Duty’nin Activision ile Sony arasındaki mevcut anlaşma sona erdikten sonra PlayStation’da yalnızca üç yıl kalmasını teklif etti” dedi. FPS serisinin PlayStation’da yaklaşık 20 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Ryan, “Teklifleri birçok düzeyde yetersiz kaldı ve oyuncularımız üzerindeki etkiyi hesaba katamadı. PlayStation oyuncularının en yüksek kalitede Call of Duty deneyimine sahip olmaya devam etmesini garanti etmek istiyoruz ve Microsoft’un önerisi bu ilkeyi baltalıyor” ifadelerini kullandı.

İki firma arasında henüz bir uzlaşma söz konusu olmasa da (Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasından önce yapılan ilk anlaşma dışında), hem Sony hem de Microsoft müzakereleri sürdürmeye niyetli gibi görünüyor. Microsoft’un düzenleyicilerin baskısı altında olduğu düşünüldüğünde, Sony’nin bu fırsattan yararlanıp Call of Duty özelinde uzun süreli bir anlaşma koparması içten bile değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.