PlayStation Oyuncuları, Yılın En İyilerini Seçti

PlayStation oyuncuları, 2021 yılının en başarılı oyunlarını seçti. İşte kazananlar.

Oyuncuların oylarıyla belirlenen PlayStation Blog Yılın Oyunu 2021 kazananları açıklandı. Büyük bir katılıma sahne olan anket; karakter, hikaye, sanat yönetimi, müzik ve daha birçok kategoride yılın en iyilerini seçti.

Her zaman olduğu gibi yılın en popüler kategorilerinden En İyi Karakter ödülü, Resident Evil Village’tan Lady Dimitrescu‘nun oldu. Büyüleyici ve ürkütücü bir görünüme sahip olan karakter, 2,9 metre uzunluğundaki devasa boyu ile öne çıkmıştı. Lady Dimitrescu’yu canlandıran Maggie Robertson, The Game Awards 2021‘de En iyi Performans kategorisinde ödülün sahibi olmuştu.

Lady Dimitrescu, En Beğenilen Yeni Karakter Oldu

Lady Dimitrescu

En İyi Hikaye ödülünün kazanına baktığımızda ise yine Resident Evil Village‘ı görüyoruz. Golden Joysticks 2021’de ‘Yılın En İyi Oyunu ödülünü evine götüren Capcom yapımı, Resident Evil 7’deki olaylardan üç yıl sonrasını konu alıyor. En İyi Sanat Yönetimi kategorisinde zafer Ratchet & Clank: Rift Apart‘ın olurken, En İyi Oyun Müziği ödülünü ise Marvel’s Guardians of the Galaxy kazandı.

It Takes Two, Ödülleri Toplamaya Devam Ediyor

It Takes Two yılın oyunu

The Game Awards 2021’de Yılın Oyunu seçilen It Takes Two, En İyi Çok Oyunculu Deneyim kategorisinde ipi göğüslemeyi başardı. PlayStation sahipleri, En İyi Spor Oyunu olarak FIFA 22‘yi seçerken, Yılın Bağımsız Oyunu ödülünü ise Kena: Bridge of Spirits‘e verdi.

PlayStation Blog Yılın Oyunu 2021 kazananlarının tamamına bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol