PlayStation 5’in ABD’de Xbox Series X’ten Daha Fazla Satacağı Tahmin Ediliyor

Bağımsız video oyun analisti PS5'in daha çok satacağını tahmin ediyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Tüm dünyanın merakla beklediği yeni nesil konsollar olarak bilinen Xbox Series X ve PlayStation 5 2020’nin yaz aylarında piyasadaki yerini alacak. Yepyeni oyunlara ev sahipliği yapacak olan konsollar şu sıralar satışları ile gündeme geldiler.

Birbirlerinden farklı özelliklere sahip olarak oyunseverlere en gerçekçi ve en kaliteli deneyimi sunacak olan yeni nesil konsollar henüz satışlara açılmadı. Daha doğrusu henüz lansmana çıkamadılar. Corona Virüsü tehlikesine karşı nerede ve nasıl tanıtılacağı bilinmeyen konsollar bugün satışlarına yönelik bazı tahminler ile gündeme geldiler.

Wccftech’in yapmış olduğu habere göre bağımsız endüstri analisti Benji, PlayStation 5’in ABD’de Xbox Series X’ten daha fazla satış potansiyeli olduğunu belirtmiş. Bununla birlikte Xbox Series X’in satış potansiyelinin de hafife alınmaması gerektiğini ifade etmiş. Beji, PS5’in ABD’de düşünüldüğünden daha fazla ilgi çekeceğini ve daha iyi performans göstereceğini iddia etmiş.

Analiste göre ABD’li oyunseverler Xbox markasının ne kadar güçlü olduğunu unutmaya meyillilermiş.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde de iki yeni nesil oyuncu konsolunun özelliklerini sizlerle paylaşmıştık. Seçim yapmanın oldukça zor olacağı bir yapıda karşımıza çıkacak olan konsollar bu yıl adlarından epey söz ettirecekler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol