Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation 5’e 2K Çözünürlük Desteği Eklendi

Bugünden itibaren beta test kullanıcılarına sunulan PS5 sistem yazılımı güncellemesi ile 2K çözünürlük desteği ve klasörler desteği eklendi.

PlayStation 5‘in dünya çapında piyasaya sürülmesinden bu yana bir buçuk yıldan fazla zaman geçti. Konsol resmi olarak Kasım 2020’de piyasaya sürüldü ve Sony o zamandan beri birkaç heyecan verici oyun ve büyük yazılım güncellemesi yayınladı. Bu sistem yazılımı güncellemeleri genellikle yeni PS5 özellikleri ve kullanıcı arayüzü geliştirmeleri ekledi.

Daha sorunsuz bir lansmanı garanti etmek için Sony, oyuncuların bu özellikleri PlayStation 5 sistem yazılımı betaları biçiminde test etmelerine izin veren bir sistem başlattı. Katılımcı ülkelerde bulunuyorsanız, siz de betayı seçebilir ve özellikleri önceden deneyebilirsiniz. Sony, bugünden itibaren beta test kullanıcıları için erişime açılan, çok istenen bazı özellikleri ekleyen yeni bir PS5 sistem yazılımı güncellemesini ayrıntılı olarak açıkladı.

PlayStation 5 2K Desteğine Kavuştu

PlayStation 5

Bu sistem yazılımı güncellemesinin en büyük yeni özelliği, 1440p (2K) HDMI video çıkışı desteği olarak açıklandı. Bu, oyuncuların çözünürlüğü destekleyen oyunlar için yerel 1440p çıktıyı deneyimlemelerini sağlayacak ve ayrıca süper örnekleme yoluyla geliştirilmiş kenar yumuşatma görebilecek. Xbox konsolları yıllardır 1440p’de çıkabildiği için çoğu kişi PS5’in 1440p desteği olmadan piyasaya sürülmesine şaşırmıştı.

Bu güncelleme aynı zamanda oyuncuların koleksiyonlarını daha iyi organize etmelerini de sağlayacak. PS4’teki Klasörler özelliği gibi, oyuncular oyun listeleri oluşturabilecek ve oyunları türe veya seçtikleri diğer kriterlere göre kategorilere ayırabilecek. Kullanıcılar, her biri en fazla 100 oyun içeren en fazla 15 oyun listesine sahip olabilecek.

Bu ikisi, PlayStation 5 güncellemesinin en dikkat çekici özellikleri gibi görünüyor ancak başka önemli özellikler de eklendi. Örneğin, kullanıcılar artık stereo ve PS5’in 3D sesini aynı ekranda dinleyerek ikisini daha iyi karşılaştırmalarına ve tercih ettikleri seçeneği seçmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca, daha kolay erişilebilirlik için oyun merkezinin üst kısmında devam eden etkinlikler gösterileceğinden, kullanıcı arayüzünde değişiklikler de yapıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.