PlayStation 5 Maliyeti Ortaya Çıktı

PlayStation 5'in üretim maliyeti ortaya çıktı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Sony’nin önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen ve 2020 yılı sonunda satışa sunulacak olan yeni oyun konsolu PlayStation 5 oyun konsolunun maliyeti belli oldu. 

Sony’nin en çok merak edilen ürünlerinin başında gelen PlayStation 5 modelinin tasarımı, özellikleri ve fiyatı kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Önümüzdeki yıllara damgasını vuracak olan Sony PlayStation 5 modelinin satış fiyatı için rekabetçi bir fiyat belirlemeye çalışan Sony’nin yeni oyun konsolunun hangi fiyat etiketi ile satışa sunulacağı şimdilik bilinmiyor.  Ortaya çıkan yeni bir raporla PlayStation 5 oyun konsolunun üretim maliyeti ortaya çıktı. 

Ortaya çıkan ilk verilere bakıldığında PlayStation 5 oyun konsolunun üretim maliyetinin 450 dolar civarında olduğu görülüyor. Sony’nin bu fiyata ek bir takım fiyatlar daha ekleyeceği düşünüldüğünde PlayStation 5 oyun konsolunun uygun bir fiyat etiketi ile gelmeyeceğini söylemek mümkün. 

PlayStation 5’in Maliyetinin Fazla Olmasının Farklı Nedenleri Bulunuyor

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in üretim maliyetinin bu denli yüksek olmasının en büyük nedenlerinin DRAM ve NAND bellek tedariği ile pahalı bir soğutma sistemine sahip olması olduğu düşünülüyor. Önümüzdeki aylarda seri üretime girecek olan Sony PlayStation 5 oyun konsolunun en pahalı oyun konsolu olacağı düşünülüyor. Sony’nin 2013 yılında satışa sunduğu PlayStation 4 oyun konsolunun fiyat etiketi 399 dolar iken maliyeti ise 381 dolar civarındaydı. 

PlayStation 5 oyun konsolunun satış fiyatını şimdilik Sony’ bin bile bilmediği düşünülüyor. Gelen bilgilere göre Sony’nin yeni oyun konsolunun fiyatını belirlemesinde Microsoft’un Xbox oyun konsolunun fiyatı etkili bir rol oynayacak. Sony’nin PS5 oyun konsolunun üretim maliyetine 20 – 50 dolar arası bir miktar ekleyerek satış fiyatı bekleyeceği düşünüldüğünde PS5 modelinin Türkiye fiyatı epey pahalı olacağını söylemek mümkün. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol