PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.1

Kullanıcı


Playerunknown’s Battlegrounds’ın Xbox One Entegrasyonu Hakkındaki İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

PUBG'ın Xbox One versiyonu için yürütülen çalışmalar hakkında ilk bilgiler geldi. Oyun, 100 kişilik sunucularda 40 FPS'ye kadar değer vermeye başlamış.

Battle Royale modunun yaratıcısı Brendan Greene ve Bluehole ekibi ortaklığında geliştirilen Playerunknown’s Battlegrounds, henüz erken erişim sürecinde ve yalnızca PC platformu için yayınlanmış durumda. Ancak oyun konsol için de çıkış yapacak. Geçtiğimiz haziran ayında düzenlenen E3 2017 Fuarı kapsamında duyurulan Xbox One versiyonu için ilk açıklamalar gelmeye başladı. Playerunknown lakabıyla tanınan Brendan Greene, oyunun Xbox’a entegrasyonu konusunda hangi aşamada olduklarını açıkladı.

Eurogamer editörleri ile röportaj yapan Greene, Xbox One versiyonu için merak edilen ilk bilgileri verdi. Oyunun Xbox One versiyonu şu an için çalışır durumda. 100 oyuncunun katıldığı sunucularda 30 ile 40 FPS arasında değer ölçümü yapmışlar. Xbox One sunucularının toplamda kaç oyuncuyu kaldırabileceği henüz açıklanmadı ancak gelen bilgilere bakılırsa 100 kişi ve üzeri olabilir.

Oyunun konsol performansını optimize etmek ve baştan sona herhangi bir çakılma olmadan çalıştırabilmek için entegrasyona devam ediyorlar. Greene tarafından açıklanan bilgilerde PC oyuncularını ilgilendiren detaylar da bulunuyor. PC’deki erken erişim sürecinin tahmin edilenden daha geç biteceği kısa süre önce açıklanmıştı. Geliştirici ekibin Güney Kore merkezli stüdyosu, şu an PC versiyonunun üzerine odaklanmış durumda. Oyunun çıkışının daha fazla ertelenmemesi için oldukça büyük mesai harcıyorlar.

Konsol oyuncuları için de oyunu sorunsuz bir şekilde sunmayı başardıklarında, çapraz platform desteğini düşünmeye başlayabileceklerini de ekliyor. Stüdyo, çapraz platform için acele etmek istemiyor. Sonuçta bunun için gereken tek şey Xbox üzerinde eksiksiz bir performans alınması değil; kontrolör ile klavye ve fare kullanacak olan oyuncuları aynı sunucuda topladıklarında, PC oyuncularının avantajlı olduğunu görmek istemiyorlar. Önce gerekli optimizasyonların yapılması ve daha sonra da eşit oynanış koşullarının oluşturulması için çalışmaya devam edecekler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol