Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Google Play Store'da karşılaşabileceğiniz en can sıkıcı sorun olan 'kimlik doğrulama hatası' nasıl çözülür? 7 basit yöntem ile anlatıyoruz.

Play Store kimlik doğrulama hatası ile karşılaştığınızda neler yapmanız gerektiğini ve tüm olası çözüm yöntemlerini bir araya getirdik. Endişelenmeyin, Google Play Store’da sıklıkla karşılaşılan bu sinir bozucu sorunu çözmek mümkün.

Google Play Store, Android kullanıcılarının telefona uygulama ve oyun indirmeleri için birincil kaynak olduğu için hatalar fazlasıyla can sıkıcı. Google Play Store kimlik doğrulama hatası 2022 yılını neredeyse bitirmemize rağmen hala tamamen çözülmüş değil. Aynı sorunla karşı karşıyaysanız, Android’de Google Play Store’un kimlik doğrulaması gerekli hatasını nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Play Store’u açtığınızda, ana ekran içeriğini sizin için yüklemedi ve bunun yerine, ‘Kimlik doğrulama gerekli’ mesajı mı gösterdi? Google hesabınız ile yeniden oturum açmanız gerekli ancak o kısımda da mı hata alıyorsunuz? Google Play Store kimlik doğrulama nasıl yapılır anlatıyoruz:

 • 1- Tekrar Deneyin
 • 2- Hesaplarınızı Manuel Bağlayın
 • 3- Play Store’u Durmaya Zorlayın
 • 4- Google Play Store Güncellemelerini Silin
 • 5- Önbellek Temizliği Yapın
 • 6- Play Store’a Sınırsız Veri Kullanımı Sağlayın
 • 7- İnternetten APK İndirin

1- Tekrar Deneyin

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Bazen, Google Play Store, Google hesabınızla bağlantı kuramadığında, uygulamada bir Kimlik doğrulama gerekli hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Yeniden Dene düğmesine dokunabilir veya uygulamayı kapatıp tekrar açabilirsiniz.

Bu basit bir çözüm gibi görünse de, Play Store kimlik doğrulama hatası ile karşılaştığınız anda ilk olarak bunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Hem hızlı hem de hatayı giderebilecek önemli bir çözüm yöntemi.

2- Hesaplarınızı Manuel Bağlayın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

 • Adım 1: Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Adım 2: Hesaplara gidin.
 • Adım 3: Play Store ile senkronize etmek istediğiniz Google hesabını seçin.
 • Adım 4: Hesap senkronizasyonu üzerine dokunun.
 • Adım 5: Üstteki üç noktalı menüye dokunun ve Şimdi senkronize et seçeneğini seçin.

Ayarlar uygulamasını kapatın ve sorunu çözüp çözmediğini görmek için Play Store’u tekrar açın. Bu, Play Store kimlik doğrulama hatası alan kullanıcıların çoğu için kesin çözüm olarak görülen önemli bir yöntem.

3- Play Store’u Durmaya Zorlayın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Android, kullanıcıların garip davranan herhangi bir uygulamayı durdurmasına olanak tanıyan kullanışlı bir zorla durdurma işlevi sunar. Bunu kullanabilir ve Google Play Store’da kimlik doğrulama gerekli hatasını düzeltebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

 • Adım 1: Ana ekranınızda veya uygulama çekmecenizde Google Play Store’u tanımlayın.
 • Adım 2: Uygulama simgesine uzun basın ve bilgi düğmesini seçin.
 • Adım 3: Uygulama bilgisi menüsünden Durmaya Zorla yazısının üzerine dokunun.

Ekrandan çıkın ve Play Store’u tekrar açmayı deneyin. Bu yöntem ile Google Play Store kimlik doğrulama hatası tamamen ortadan kalkacak ve uygulamaya yeniden girdiğiniz rahat bir şekilde oturum açabileceksiniz.

4- Google Play Store Güncellemelerini Silin

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Android telefonunuzdaki son Play Store güncellemesi, Google hesabınızın uygulama işlevini bozmuş olabilir. Bu son güncellemeyi kaldırabilir ve önceki bir yapıya geri dönebilirsiniz. Play Store kimlik doğrulama hatası 2022’de çok sık görmeye başlanıldığı için eski sürümlere aşağıdaki adımlarla geri dönebilirsiniz:

 • Adım 1: Play Store uygulama simgesine uzun basın ve uygulama bilgileri menüsüne gidin.
 • Adım 2: Üstteki üç noktalı menüye dokunun ve Güncellemeleri Kaldır‘ı seçin.

Android işletim sistemi, telefonunuzda işlevsel olacak Google Play Store’un fabrika sürümüne geri dönecek. Bu şekilde giriş yaparak tekrar yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

5- Önbellek Temizliği Yapın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Google Play Store, sık ziyaret ettiğiniz uygulama sayfalarını hızlı bir şekilde yüklemek için arka planda önbellek verilerini toplar. Bazen, önbellek verilerinin aşırı yüklenmesi veya kötü bir önbellek, Play Store işlevlerini etkileyebilir ve sonunda kimlik doğrulama gerekli hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

 • Adım 1: Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Adım 2: Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamaları gör’e gidin ve Google Play Store’u seçin.
 • Adım 3: Depolama ve önbellek menüsünü açın.
 • Adım 4: Aşağıdaki menüden Önbelleği temizle üzerine dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve Play Store’u tekrar açın. Bu şekilde, google play store kimlik doğrulama nasıl yapılır diye sormanıza gerek kalmadan hatasız bir şekilde mağazaya giriş yapabilirsiniz.

6- Play Store’a Sınırsız Veri Kullanımı Sağlayın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Android’de Veri tasarrufu modunda mısınız ve Play Store’a erişmeye mi çalışıyorsunuz? Varsayılan Veri tasarrufu modu bazen agresif olabilir ve Play Store gibi uygulamaların internete erişmesini engelleyebilir.

Play Store uygulama bilgileri menüsünden, Play Store‘un Veri Tasarrufu modu açıkken bile normal şekilde çalışması için sınırsız veri kullanımına izin verebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

 • Adım 1: Google Play Store’a uzun basın ve uygulama bilgileri menüsüne gidin.
 • Adım 2: Mobil veri ve Wi-Fi üzerine dokunun ve aşağıdaki menüden Sınırsız veri kullanımını etkinleştirin.

7- İnternetten APK İndirin

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Bazen sorun Google tarafında da olabilir. Ancak, şirket sorunu kendi tarafından çözene kadar web’deki APK dosyalarına güvenebilirsiniz.

Normalde, web’den uygulama ve oyun yüklememenizi tavsiye ederiz ancak trend olan uygulamayı veya oyunu denemek için sabırsızlanıyorsanız yasal kaynaklardan bir APK dosyası indirebilir ve Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Böylelikle Google Play Store kimlik doğrulama hatası ile uğraşmadan istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizler için Play Store kimlik doğrulama hatası 2022‘de nasıl çözülür tüm kesin çözüm yöntemleri ile birlikte anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.