Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Plague Road, Roguelike Tarzını Geri Getiriyor

Kickstarter dönemini ardında bırakan Plague Road, Playstation Store'daki yerini almak için hazır.

Arcade Distillery tarafından geliştirilen Plague Road, 30.000 dolar olarak belirlediği Kickstarter hedefini neredeyse ikiye katlamıştı. Son sürümüyle piyasaya çıkmasına az bir zaman kala oyunun duyurusu Playstation Blog’unda da yerini aldı. Eski oyuncuların muhakkak hatırlayacağı Roguelike tarzından esintiler barındıran oyun, farklı bir RPG olmak için geliyor. Oyun, PS4, Xbox One ve PC için piyasaya çıkacak.

plague road ps4

Sıra tabanlı bir strateji oyunu olacak Plague Road’da, salgın hastalığın pençesinde kıvranan bir şehire doğru doktor olarak yolculuğa çıkacağız. Doktor, bir vakitler şehrini terk etmiş, ancak daha sonrasında sağ kalanlar için dönmeye karar vermiştir. Oyun boyunca doktorun geçmişine, pişmanlıklarına şehirde yayılan hastalığın gelişim evrelerine ve kurtuluş hikayesine doğru sürükleneceğiz.

Roguelike oyunları seven, veba doktorlarına karşı özel bir ilgi besleyen ve çok iyi sıra tabanlı strateji oyunları geliştirdiğine inanan kişilerin oluşturduğu bir arkadaş çevresinin yarattığı Plague Road, gerçekten farklı bir görsel çizgiye sahip. Roguelike tarzı oyunlarında bir defa kaybettiğinizde bütün gelişiminizi de yitiriyorsunuz, fakat bu sefer öyle olmayacak. NPC karakterler ve görevler ile kilidini açabileceğiniz bir çiftlik alanınız olacak. Her şeyi mahvetseniz dahi çiftliğinize geri dönüp kaldığınız yerden ilerleyebileceksiniz.

PS+ için yayınlanmış olan fragmanına aşağıdaki ekrandan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.