Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PIN Kodumu Unuttum Telefonu Açamıyorum, Ne Yapacağım?

PIN kodunuzu unuttuysanız ve PUK kodunuzu bilmiyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Telefonunuzu tekrardan nasıl açabileceğinizi adım adım anlattık.

PIN kodumu unuttum telefonu açamıyorum diyenlerin derdine derman olmaya geldik. Turkcell, Vofadone ve Turk Telekom da dahil olmak üzere hangi hattı kullanıyor olursanız olun, sim kartınızın kodunu unuttuğunuzda telefonunuzu nasıl açabileceğinizi çeşitli yöntemlerle adım adım anlatıyoruz.

Öncelikle, hat alan herkesin bir PIN koduna sahip olduğunun altını çizelim. Bu kod olmadan hat açtırmak veya kullanmak mümkün değil. Kullanıcının güvenliğini sağlamak adına sim kartlara entegre edilen bu şifrelerin, hattı satın alırken kapalı bir şekilde size teslim edildiğini belirtelim. Artık akıllı telefonlarımızı çok sık açıp kapatmadığımız için ‘telefon pin kodumu unuttum‘ diyenlerin sayısı da bir hayli arttı.

Dört haneli kısa bir şifre olduğu için hepimiz unutmayacağımızı düşünerek bu kodları bir yere yazmadığımız için ihtiyaç halinde unutuyoruz ancak endişelenecek PIN kodumu unuttum telefonu açamıyorum diye endişelenecek bir durum yok. Aşağıdaki adımlarla, 2 dakika içerisinde telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme

PIN Kodumu Unuttum Telefonu Açamıyorum, Ne Yapacağım?

Kişiye özel olan PIN kodlarının, üzeri kapalı ve bozuk para benzeri bir cisim ile kazınmayı bekler halde korunduğunu herkes biliyordur. Tam da bu yüzden, güvenliğiniz için bu kodu değiştirmeniz de fayda var ancak kodu değiştirmediyseniz ve o kağıda da kaybettiyseniz, PUK kodu gibi çözümlerle telefonunuzu açabilirsiniz. Öncelikle, bu kodu öğrenme ve değiştirme adımlarından bahsedelim.

Vodafone Pin Kodu Öğrenme

PIN ve PUK kodunuzu, Vodafone Yanımda uygulamasını indirdikten sonra, İnternet Hat Ayarlarım sayfasından öğrenebilirsiniz. Uygulamaya giriş için bir şifre oluşturmanız gerekecek. Uygulamayı ilk kez kullanacaksanız, S yazıp 7000’e ücretsiz SMS göndererek şifre alabilir ve uygulamaya girebilirsiniz. PIN kodumu unuttum telefonu açamıyorum diyenler, PUK kodunuzu sorgulamak için bu bağlantıyı kullanabilir.

  • Vodafone Pin Değiştirme Tuşlaması: **04*eski pin*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu
  • Vodafone Pin Bloke Kaldırma Tuşlaması: **05*Puk Kodu*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu

Turkcell Pin Kodu Öğrenme

PIN değiştirme ve kurtarma için gerekli olan PUK kodunuzu turkcell.com.tr‘den öğrenebilirsiniz. Bunun için, öncelikle web sitesine telefon numaranız ve Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ana menüde en alttaki “İşlem Merkezi“ne tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan “Ayarlarım” kategorisinden “PUK Numaram“a tıklayın. Ayrıca, Turkcell İletişim Merkezleri ve ​532’yi arayarak da adınıza kayıtlı hatların puk numarasını öğrenebilirsiniz. ​​

  • Turkcell Pin Kodu Değiştirme Tuşlaması: **05*PUK 1 KODU*YENİ PİN*YENİ PİN# tuşlayarak da belirleyebilirsin.

Turk Telekom Pin Kodu Öğrenme

Türk Telekom Online İşlem Merkezine giriş yaparak PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca 444 5 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak PUK bilgilerinizi talep edebilirsiniz. Daha sonra, telefonunuzun sizden istediği PUK kodunu girerek telefonu açabilir ve telefonunuzun genel ayarlar kısmından PIN kodunuzu değiştirebilirsiniz.

PIN Kodumu Unuttum Ne Yapmalıyım?

PIN Kodumu Unuttum Telefonu Açamıyorum, Ne Yapacağım?

Yukarıda anlattığımız gibi, pin kodumu unuttum telefonu açamıyorum diye endişelenmenize gerek yok. PIN kodunu yanlış girerek sim kartı bloke etmeniz halinde sizlerden istenecek olan PUK kodunu girerek yeniden telefonunuzu açabilirsiniz. PUK kodunuzu bilmiyorsanız, Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom için yukarıda belirttiğimiz adımlar sizi yönlendirecektir.

PUK kodu işine girmeden pin kodu değiştirme ise tamamen kullandığınız operatöre bağlı olduğu için, operatörlerin çağrı merkezini arayarak Pin kodunuzu değiştirebilir veya değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.