Pillars of Eternity 2 Beklediği Satış Rakamlarına Ulaşamadı

Pillars of Eternity 2 yeteri kadar satış yapamadı.

Başarılı RPG oyunu Pillars of Eternity’nin devamı olan Pillars of Eternity 2: Deadfire satış rakamlarında umduğunu elde edemedi. Raporlara göre oyun Eylül 2018 tarihine kadar sadece 110 bin adet satabildi. WRPG oyunları marketi her ne kadar kısıtlı kişi tarafından takip edilse de, bu rakam gerçekten az. Dolayısıyla Microsoft’un Obsidian’ı satın alacağı söylentileri de gerçek olabilir.

Yapımcı firma Obsidian aslında Pillars of Eternity 2’nin 500 binin üzerinde satmasını bekliyordu. Fakat şimdi tekrar değerlendirince görüyoruz ki bu pek de gerçekçi bir beklenti değildi. WRPG türünün az sayıda oyuncuyu hedef aldığını düşününce, bu yüzden Pillars of Eternity 2’de beklentiler yere çakıldı.

Aslına bakarsanız Pillars of Eternity muhteşem bir oyundu ve türün hayranlarının aradığı her türlü dinamiğe sahipti. Pillars of Eternity 2 de benzer tepkiler aldı ve ilk oyunun başarısını devam ettirdi. Buna rağmen zor yapısı, derin hikayesi ve diğer unsurlarla çok fazla oyuncuya ulaşamadı. Sonucunda da satışlar konusunda beklentiler yerine gelmedi.

Pillars of Eternity 2, bu yılın Mayıs ayında satışa çıkmıştı ve şu anda Steam üzerinde standart sürümü 77,00 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>