Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Phil Spencer İddialı: Xbox’ın En Güçlü Yılı 2023 Olacak!

Xbox CEO'su Phil Spencer, hayranlarına şirketin 2023 ve sonrası için büyük sürprizleri olduğunu söyledi ve PC için 'çok daha fazla çalışma' yapıldığını garanti etti.

Xbox‘ın başkanı Phil Spencer’a göre, şirketin en son birinci taraf gişe rekorları kıran bir video oyunu çıkarmasından bu yana çok uzun zaman geçti. Konsol devi, Activision Blizzard’ı satın alma girişimi gibi kesinlikle devam etmekte olan çok sayıda büyük projeye sahip olsa da, birinci taraf video oyunu sürümleri son zamanlarda o kadar dikkate değer değildi.

Xbox, mevcut konsol nesli boyunca önemli olan birçok alanda PlayStation ile başarılı bir şekilde rekabet etse de, Sony’nin birinci taraf stüdyoları, Gran Turismo 7, Demon’s Souls ve yakında çıkacak olan God of War Ragnarok gibi özel oyunlarla çok daha üretken bir yıl geçirdil. Phil Spencer, bu durumun nispeten kısa bir süre sonra tersine döneceğini iddia etti.

Xbox 2023 Yılında Birçok Özel Oyun Yayınlayacak

Xbox

Justine ve Jenna Ezarik’in ev sahipliği yaptığı Same Brain programındaki son röportajında Phil Spencer, 2023’te Microsoft’un konsolu için 2022’den çok daha güçlü bir yıl olacağına söz vererek “harika bir oyun bombardımanı” geliyor diyerek hayranları sevindirdi.

Activision Blizzard’ın satın alınması gerçekleşirse Spencer, Call of Duty’yi PlayStation’da tutuyor olsa da, Bethesda’nın uzun zamandır beklenen Starfield ve Arkane Studios’un Redfall’ı gibi diğer birçok Xbox birinci taraf yapımları aynı muameleyi görmeyecek ve Bethesda’nın oyunlarının hiçbirisi PlayStation platformuna çıkış yapmayacak.

İlgili: Game Pass Hedeflenen Abone Sayısına Ulaşamadı

Spencer ayrıca Sony’nin yeni God of War oyunu ve Nintendo’nun son birkaç yıldaki kendi başarıları hakkında övgü dolu sözler söyledi. Ayrıca, Xbox’ın kendi oyunlarının “biraz yetersiz” olduğunu söyledi. Şirketin başkanının konsolun eksikliklerinden birini kabul etmesi şaşırtıcı görünse de, tüm bunların zaten herkesin bildiği gerçekler olduğunun da altını çizelim.

Yani, Xbox Game Pass üst üste ikinci yıl abone hedefini kaçırdı ve şirketin yeterince heyecan verici birinci taraf teklifleri sunmaması bu denklemde bir faktör olmak zorunda ancak Spencer’ın iddiaları doğruysa, bu, Xbox hayranlarına şirketin ısmarlama oyun hizmetine abone olmak için daha fazla neden vererek, nispeten kısa sürede daha iyiye doğru değişecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.