Phantasy Star Online 2: New Genesis Genişlemesi Yayınlandı

Phantasy Star Online 2: New Genesis tüm dünya için yayınlandı. Oyuna giriş yapın ve DOLLS olarak bilinen gizemli düşmanlara karşı savaşmasına yardım edin. 

Sega, Microsoft ile yaptığı ortaklık sayesinde nihayet Phantasy Star Online 2’yi 2020 yılı içerisinde batıya taşıdı. Bu, aksiyon MMO oyunu için dönüşüm yolculuğunun ilk adımıydı. Bugün Sega, PSO2’ye büyük bir katkı olan Phantasy Star Online 2: New Genesis isimli genişleme paketini piyasaya sürdü. Bu sadece 2012 oyununun geleneksel bir genişletmesi değil, tamamen yeni bir deneyim olacak. Giriş yaptıktan sonra ne beklemeniz gerektiğine dair hızlı bir başlangıç olarak yenilikleri derledik.

Phantasy Star Online 2 New Genesis 1

New Genesis, öncekiyle aynı sistem üzerinden başlatılacak ancak dünyadan her şey, görevler, savaş ve düşmanlar yepyeni olacak. Sega, oyuna grafiksel bir revizyon bile yaptı ve bu süreçte PSO2’nin 2021’e aitmiş gibi görünmesini sağladı. Orijinal PSO2’den 1000 yıl sonra yer alan New Genesis, oyuncuların özelleştirilmiş ARK sistemlerini Halpha gezegenindeki açık bir dünyada serbest bırakacak. Çevresel tasarıma bu yeni yaklaşımla birlikte harekette bazı değişiklikler geldi. ARK sistemleri her zamankinden daha hızlı koşacak ve daha yükseğe zıplayacak. Uzun mesafeler kat etmek için havada süzülebilecek ve karakterler savaş sırasında savrularak uzaklaşırken süzülme eğiliminde olacak.

Humans, Newmans, Casts ve Deumans şu anda oyunda bulunan dört oynanabilir ırk olarak mevcut. Altı klasik Phantasy Star Online sınıfı da oyunda şuan mevcut: Hunter, Fighter, Ranger, Gunner, Force veya Techter. Her sınıf, belirli silah stillerinde uzmanlaşacak ve savaş alanında belirli bir rolü üstlenecek. Bazıları eksik olsa da, bu sınıfların tümü temel oyundaydı. O eksiklikler giderildi ve cilalandı.

Phantasy Star Online 2 New Genesis 2

New Genesis, PSO2 ile aynı istemcide yer aldığından, oyuncular karakterlerini bu yeni deneyime getirebilecek. Bir karakterin görünümü, yeni geliştirilmiş karakter düzenleyiciden bir yaratımı OG PSO2’ye geri almak da dahil olmak üzere her iki oyunda da aynı olacak. Ne yazık ki, bir karakterin iki farklı zaman diliminde yaşamasıyla ilgili birkaç uyarı yapıldı. Pek çok eşya ve teçhizat, yeni oyunda bulunmayabilecekleri için NGS’ye aktarılmayacak. Karakter seviyesi, deneyim, sınıf becerileri ve foton sanatları da dönüşümü sağlamayacak.

Silahlar konusu biraz daha karmaşık. Silahların görsel tarzı versiyonlar arasında tutarlı kalacak ancak muhtemelen farklı istatistiklere sahip olacak ve sadece daha yüksek seviyelerde donatılabilecek. Bazı silah sınıfları geleceğe gitmedi, bu nedenle henüz olmayan her şey şimdilik PSO2’de beklemek zorunda kalacak.

Phantasy Star Online 2: New Genesis, bugün itibariyle PC’de ve Xbox konsollarında mevcut. Henüz biraz oynama şansınız oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol