Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Peter Jackson’dan Yeni Bir Yüzüklerin Efendisi Filmi Geliyor

Yapımcılığını Peter Jackson’ın üstleneceği yeni bir Yüzüklerin Efendisi filmi geliyor. 2026 yılında vizyona girmesi planlanan filmin yönetmen koltuğunda Andy Serkis oturacak.

Geçtiğimiz yıl Warner Bros Discovery, yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri çekeceğini duyurmuş, ancak filmlerin ne hakkında olacağı konusunda çok az şey söylemişti. Bugün ise Orta Dünya’ya geri döneceğimiz o yapımlardan ilkinin ne olacağını artık biliyoruz. Variety‘nin haberine göre ikonik fantezi evrenindeki yeni filmin yapımcılığını Peter Jackson üstlenecek.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinde Gollum karakterine hayat veren Andy Serkis yönetmen koltuğunda oturacak. Jackson’ın yanı sıra Fran Walsh ve Philippa Boyens yapımcı olarak yer alacak ve filmin her aşamasına dahil olacaklar. Senaryosu Phoebe Gittins ve Arty Papageorgiou tarafından kaleme alınan yeni Yüzüklerin Efendisi filmi, Gollum’un Aragorn ve Gandalf tarafından yakalanışını konu alacak.

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmini Serkis Yönetecek

yeni yüzüklerin efendisi filmi gollum

Hikaye üzerinde halen çalışılıyor olsa da, Gollum‘un Kralın Dönüşü’nün sonunda çoktan ölmüş olması nedeniyle hikayenin bir prequel yani ön bölüm olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hikaye, Yüzük Kardeşliği’nin başında Bilbo’nun partisi ile Gandalf’ın Aragorn’u Gollum’u bulması için gönderdiği Yüzük’ü yok etme görevinin başlangıcı arasındaki belirsiz ve oldukça uzun bir dönemde geçebilir.

Warner Bros.’ta erken geliştirme aşamasında olduğu bildirilen filmin 2026 yılında vizyona girmesi planlanıyor. Yönetmen koltuğundaki Serkis, aynı zamanda Gollum olarak geri dönecek. Filmin adının “The Hunt For Gollum” olduğu iddia edilse de, bu konu henüz kesinleşmiş değil. Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi hakkındaki ayrıntılar şimdilik bu kadar. Daha fazlasını öğrendiğimizde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.