Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PES İsmi Tarih Oldu, eFootball 2022 Tamamen Ücretsiz Olarak Duyuruldu!

Pro Evolution Soccer olarak bilinen futbol oyun serisinde gerçek bir devrim yaşanıyor. Konami, seriyi yeniden markalaştırmaya ve onu oynaması ücretsiz yapmaya karar verdi.

Konami’den herkesi şaşırtan bir karar geldi. Japon geliştirici, Pro Evolution Soccer adını terk etmeye ve seriyi eFootball olarak yeniden markalaştırmaya karar verdi. Ayrıca oyun artık oynaması tamamen ücretsiz olacak. Oyun, bu sonbaharda PC, PS5, PS4, Xbox X/S ve Xbox One için çıkacak.

eFootball Serisi Artık Her Yıl Yeni Oyun Çıkarmayacak

Bu, yıllardır PES olarak bilinen tüm seri için büyük bir olay. Japon geliştiriciler, oynaması ücretsiz modele geçmenin yanı sıra FOX Engine’i terk edip Unreal Engine 4’e dayalı yeni bir oyun oluşturdu. Oyun işlevsel olarak aynı kalacak ancak grafikler gerçekçilikte sınırları zorlayacak. Popüler PES Mobile’da rafa kaldıralacak ve yeniden markalaşacak. Hayranlar, çapraz oyun özelliğinin tanıtımından da kesinlikle memnun kalacak.

Oyunun yapımcısı IGN’e verdiği bir röportaj ile eFootball’un artık her yıl değişen ve yinelenen ücretli sürümleri olmayacağını söyledi. Düzenli olarak çıkan yamalar ve güncellemelerle oyun daha “statik” hale gelecek.

YouTube video

eFootball 2022, hazırlık maçları ve dokuz kulübe erişim sunan bir yapıyla ücretsiz olarak piyasaya sürülecek. Görünüşe göre oyun modlarının geri kalanı ek paket olarak satılacak, tıpkı takımlar gibi. FIFA Ultimate Team’in eFootball versiyonu olan MyClub‘dan veya kendi takımımızı birden fazla sezonda yönetebileceğimiz Master League‘den henüz bahsedilmedi.

Oyuna nasıl yeni takımların ekleneceğini ve serinin finansal yönünün nasıl görüneceğini hala bilmiyoruz. Her halükarda Konami, oyunun, paralarını geliştiricilere veren oyuncuların tercih edildiği tipik bir “Pay2Win” oyunu olmayacağına dair bize güvence verdi. Oyunun çıkışında her şey adil ve dengeli olacak. Ayrıca, oyuna ek içerik sağlayan çevrimiçi nişancılardan bilinen Battle Pass sistemine atıfta bulunan Maç Geçişleri de olacak.

eFootball 2022

eFootball serisinin yeni, ücretsiz vizyonu ile Lite olarak bilinen demo sürümleri arasında pek çok benzerlik olduğu fazlasıyla belli. PES 2021 çıkış yaptığında PES 2021 Lite ismiyle, ana oyunun tamamen ücretsiz olarak indirilebilen kısaltılmış bir versiyonunu oynayabiliyorduk. Oyuncular, myClub modlarına, yerel maçlara, antrenmanlara ve gerçek futbol karşılaşmalarına atıfta bulunan özel etkinliklere katılabileceğimiz Matchday’e erişim sağlayabiliyordu. Takım kadrosu da sınırlıydı.

Farklı bir motora geçiş, Konami’nin dört kat daha zengin olduğu söylenen yeni bir animasyon sistemini tanıtmasına yardımcı olmayı amaçlıyordu. Teknoloji ayrıca mobil cihazlarda tanıtılacak şekilde ayarlandı.

Yeni seri olacak eFootball hakkında daha fazla bilgi Ağustos ayında açıklanacak. Şirket, planlarını detaylandırana kadar bir yol haritası da paylaştı.

eFootball 2022

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.