Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Persona Ekibinden Gelen Metaphor’a Yeni Fragman

Persona serisinin emektarlarının hazırladığı JRPG oyunu Metaphor: ReFantazio'nun yeni bir fragmanı The Game Awards 2023'te gösterildi.

Atlus, yakında çıkacak olan aksiyon RPG oyunu Metaphor: ReFantazio için “The Royal Tournament” başlıklı yeni bir fragman yayımladı. Stüdyo, The Game Awards 2023‘e özel bir fragman yayımlayarak oyunun çıkış tarihi aralığını da daralttı. Oyun 2024 yılının sonbaharında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek.

Atlus’un yayınladığı diğer RPG oyunlarına benzer şekilde, aynı grafik tarzı ve bol bol diyalog sunan etkileyici bir aksiyon oyunu ile daha karşı karşıyayız ancak bu kez çok daha fantastik bir ortama gidiyoruz. Fragmana göre oyun, yeni bir liderliğe umutsuzca ihtiyaç duyan bir ülkede kimin kral olacağını belirlemek için bir turnuvada yarışan kahramanı konu alacak.

Metaphor: ReFantazio Neler Sunacak?

Persona Ekibinden Gelen Metaphor'a Yeni Fragman

Daha sonra yemyeşil ortamlar, devasa şehirler, hem gerçek hem de sıra tabanlı dövüşler ve yemek pişirme gibi bir sürü mini oyun görüyoruz. Ayrıca Persone ve Shin Megami Tensei serilerinin hayranları için tanıdık gelecek olan ancak bu serileri oynamamış olanlar için bir hayli çarpıcı sanat yönetmenliği de yine göze çarpıyor.

Atlus stüdyo efsaneleri Katsura Hashino, Shigenori Soejima ve Shoji Meguro’nun yanı sıra Nier: Automata’dan Koda Kazuma ve Neon Genesis Evangelion’dan Ikuto Yamashita da yakında çıkacak olan oyunda yer alacak. Fragman, Metaphor: ReFantazio’nun 2024 Sonbaharında tüm konsollara çıkacağının duyurulmasıyla sona erdiği için oyunla ilgili bilgilerimiz şimdilik bu kadarla sınırlı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.