Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Persona 5 Royal Büyük Başarı Elde Etti

Persona 5 Royal Remastered, piyasaya sürüldükten bir ay sonra ilk büyük satış kilometre taşına ulaşarak, Persona 4 Golden PC sürümünün lansman satışlarını gölgede bıraktı.

Persona 5 Royal Remastered, ilk büyük satış kilometre taşına ulaştı ve Atlus, oyunun piyasada bir aydan biraz fazla bir süre sonra bir milyon satışı aştığını açıkladı. Persona 4 Golden’ın PC sürümü, Persona 5 Royal Remastered tarafından sunulan çoklu platform kullanılabilirliği avantajına sahip olmamasına rağmen, benzer bir dönemde yaklaşık yarım milyon satış yakaladı.

Persona 5, 2016’da PS3 ve PS4 için piyasaya sürülürken, geliştirilmiş sürümü olan Persona 5 Royal, orijinal olarak üç yıl sonra PS4’e özel olarak piyasaya sürüldü. Oyunun üçüncü sürümü, 21 Ekim’de ezici bir çoğunlukla olumlu eleştiriler alarak çıkış yaptı ve sonunda bugüne kadarki en popüler Persona oyununu PlayStation dışı platformlara getirdi.

Persona 5 Royal İlk Günden Game Pass’te Yer Aldı

Persona 5 Royal

Atlus, Persona 5 Royal Remastered satışlarının platforma göre dökümünü vermese de, bu 1 milyon satış kilometre taşının büyük ölçüde PC ve Switch satın alımlarından kaynaklandığını tahmin ediyoruz. Bunun nedeni, oyunun zaten beş yılı Sony özel oyunu olarak geçirmesi ve oyunun PS5 sürümünün 60 dolar gibi yüksek bir fiyattan çıkış yapması oldu.

Ayrıca, oyunun Steam’deki eşzamanlı oyuncu zirvesi (35.474), Persona 4 Golden PC sürümüne (29.984) benzer bir başarı yakaladı. Bu rekorların ikisi de oyunların yayınlanmasından sonraki haftalar içinde kırıldı ve P4G ilk ayında Valve platformunda 500.000 satışa ulaştı.

Persona 5 Royal Remastered’ın ilk gün Game Pass’te yayınlanması ve Microsoft’un Netflix benzeri oyun hizmetini kullanarak oynayanların ilk ay müşteri havuzunda sayılmaması gerçeği ışığında daha da etkileyici. Son olarak, oyun Game Pass’te en çok oynanan ilk 10 oyun arasına girmeyi başardı ve haftalarca listedeki yerini korudu.

Persona 3 Portable ve Persona 4 Golden yeniden düzenlemelerinin her ikisinin de 19 Ocak 2023’te PC’de ve mevcut nesil konsollarda piyasaya sürüleceğini de sizlere hatırlatmış olalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.