Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Peaky Blinders Filminin Senaryosu Neredeyse Hazır

Son sezonunun yayımlanmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçen Peaky Blinders, hikayenin finalini iki kısımlık bir film ile yapacak. Senaryosu neredeyse tamamlanan yapım, 2024'ün ortasında sete girecek.

Steven Knight tarafından yaratılan Peaky Blinders, yaklaşık iki yıl önce yayımlanan final sezonu ile evlerimize konuk olmuştu. Asıl platformu BBC One olsa da, Netflix‘te de gösterilen dönem draması, yıllar içerisinde tüm zamanların en sevilen dizilerinden birine dönüştü. Aynı adlı gerçek bir İngiliz çetesine dayanan Peaky Blinders’ın hikayesi, iki kısımlık bir film ile sonlandırılacak.

Popüler serinin mimarı Knight, senaryonun neredeyse tamamlandığını müjdeledi. Knight aynı zamanda bir Star Wars filmi üzerinde de çalışıyor, ancak asıl önceliği Peaky Blinders filmi. Radio Times‘a konuşan İngiliz senarist ve yapımcı, şu anda sadece son kısımlar üzerinde çalıştığını ve düşüncesinin bu yılın ortasında filmi çekmek olduğunu belirtti.

Peaky Blinders Filminin Çekimleri Yakında Başlıyor

Peaky Blinders Filmi

Knight, “Klavyenin başına oturup başlıyorum. Benim için bu biraz rüya görmek gibi. Orada oturuyorsunuz ve tüm bu şeyler geliyor ve sonra tekrar okuyup şöyle düşünüyorsunuz: Bu oldukça iyi ama nereden geldi?” dedi. Efsane dizide Thomas Shelby karakterini canlandıran Cillian Murphy, bir senaryo olması halinde geri dönebileceğini ve her zaman anlatacak daha fazla hikaye olduğunu düşündüğünü söylemişti.

Peaky Blinders, VR versiyonu da dahil olmak üzere birkaç oyuna ve hatta The Redemption of Thomas Shelby adlı bir bale gösterisine bile uyarlandı. Heyecanla beklenen Peaky Blinders filminin 2. Dünya Savaşı sırasında geçmesi bekleniyor. Proje hakkında çok fazla bilgi yok, ancak önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntının paylaşılmasını bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.