Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Peaky Blinders Filminden Sevindiren Haber

Sevilen dizi Peaky Blinders'ın yaratıcısı Steven Knight, film uyarlaması için yazılan senaryosunun neredeyse tamamlandığını ve çekimlerin yakında başlayacağını söyledi.

BBC imzalı İngiliz suç dizisi Peaky Blinders 6. sezonu ile son noktayı koysa da, çok yakında film uyarlaması ile karşımıza çıkacak. Sevilen dizinin yaratıcısı Steven Knight, ekim ayında yaptığı açıklamada çekimlerin 2023’te başlayacağını söylemişti. Heart Breakfast‘e yeni bir röportaj veren Knight, senaryonun neredeyse hazır olduğunu ve çekimlerin yakında başlayacağını belirtti.

“Şuan senaryoyu yazıyorum. Neredeyse bitti ve artık çekimlere geçeceğiz. Seti, Digbeth, Birmingham’da kuracağız” diyen ünlü yaratıcı, verdiği haberle Peaky Blinders filmini bekleyen hayranları heyecanlandırdı. Başrolünde Cillian Murphy’nin olduğu dizi, 1880’lerden 1910’lara kadar İngiltere’nin Birmingham şehrinde faaliyet gösteren gerçek hayattaki Peaky Blinders çetesine dayanıyor.

Peaky Blinders Filminin Senaryosu Neredeyse Hazır

Peaky Blinders Filmi

Digbeth ve Small Heath kentlerinin, gerçek Peaky Blinders çetesinin dolaştığı yerler olduğunu söyleyen Knight, filmin aynı zamanda bir ‘eve dönüş’ hikayesi olduğunu ifade etti. “18 ay içinde çekimlere başlayacağımızı umuyorum” diyen İngiliz yaratıcı, Peaky Blinders filminde tanıdık yüzler göreceğimizi ancak izleyicilerin çok şaşıracakları bazı yeni yüzlerin de olacağını aktardı.

Steven Knight, daha önce yaptığı açıklamada şu an için herhangi bir spin-off düşünmediğini, ancak ileri aynı evrende geçen başka dizi ve filmlerin olabileceğini söylemişti. İlk olarak 2013’te BBC Two’da yayınlanan ve o zamandan beri çok sayıda ödül kazanan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham’da güçlenen ve büyük bir suç imparatorluğuna dönüşen Shelby ailesini konu alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.