Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Peaky Blinders Evreni Genişliyor: İki Yeni Spin-Off Dizisi Yolda

Dijital yayın platformu Netflix, Peaky Blinders'a dayanan iki yeni spin-off dizisi üzerinde çalışıyor. Projelere dair ilk detaylar haberimizde.

Tüm zamanların en çok izlenen Netflix dizilerinden biri olan Peaky Blinders, sevilen evrenini daha genişletmeye hazırlanıyor. Aktarılan bilgilere göre dijital yayın platformu, Steven Knight tarafından yaratılan dönem dizisine dayanan iki yeni spin-off üzerinde çalışıyor.

Rakip servisler Disney Plus ve Max’in yaptığı gibi kendi bünyesindeki IP’lere (Stranger Things, Bridgerton The Witcher vb.) daha fazla ağırlık vermeye karar veren Netflix, bu doğrultuda Peaky Blinders’ın yolculuğuna yeni rotalar ekleyecek. Bloomberg tarafından yayımlanan haber, streaming devinin “franchise dönemine girdiğini” ve en popüler projeleri için spin-off’lar, devam filmleri ve prequel’ler ürettiğini ortaya koyuyor.

Polly Gray Merkezli Bir Peaky Blinders Dizisi Gelebilir

Şu anda geliştirilmekte olan iki spin-off dizisi olduğu bildirilen Peaky Blinders da buna dahil. Habere göre, dizilerden biri 20. yüzyıl Boston’unda geçen orijinal serinin devamı niteliğinde olacak, diğeri ise Peaky Blinders’da Helen McCrory tarafından canlandırılan Polly Gray‘i merkezine alacak. Uzun zamandır kanser hastalığıyla savaşan McCrory, Nisan 2021’de 52 yaşında hayatını kaybetmişti.

Peaky Blinders spin-off dizileri

Haberde her iki projenin de geliştirilme aşamasında olduğu ifade edilse de, Netflix tarafından gelen herhangi bir onayın bulunmadığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte Polly Gray’e dayanan bir spin-off muhtemelen sevilen karakterin gençliğini ekranlara getirebilir ki bu da Peaky Blinders hayranlarının oldukça hoşlarına gidecektir.

Birmingham’da geçen dizi, Peaky Blinders adlı suç çetesinin I. Dünya Savaşı’nın hemen sonrasındaki maceralarını konu alıyor. Altıncı sezonu 2022’de çıkan Steven Knight imzalı seri, finalini iki part halinde yayımlanacak bir uzun metrajlı film ile yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.