PC Versiyonu Olmayan Destiny 1’in Oyun İçi Parasının Steam’e Yüklenmesi Kafaları Karıştırdı

Yalnızca konsol için çıkış yapan Destiny 1'in oyun içi para birimi, esrarengiz bir şekilde Steam'e yüklendi. Olayı fark eden oyuncular, bir an için heyecanlandı. Fakat bu durum Destiny 1'in PC'ye geleceği anlamını taşımıyor.

Destiny 2′nin sık sık gündeme geldiği şu günlerde, esrarengiz bir olay yaşandı. Serinin ilk oyunu olan Destiny 1′in oyun içi para birimi Steam’e yüklendi. PC için çıkış yapmamış olan Destiny 1’in Steam’e yüklenen para birimi ile mikro ödemeler sayesinde alışveriş yapmanız bile mümkün! Oyuncular tarafından tuhaf ve şüpheli bulunan bu olayın arkasında neyin olduğu ise merak ediliyor. Kaldı ki Destiny 2 PC çıkışını Steam üzerinden değil Battle.net üzerinden gerçekleştirecek. Olayın garipliği henüz çözülmüş değilken, oyuncular teoriler üretmeye başladı bile.

Steam’in veri havuzuna eklenen Silver, alışveriş yapmanıza ve yeni nesneler satın almanıza yarayan Destiny 1 para birimini oluşturuyor. Kaynağı belirsiz bir işlem olarak göze çarpan olay, birilerinin bir yerlerde Destiny 1’e ait mikro ödeme sistemlerini Steam üzerinden denemekte olduklarına işaret ediyor. Peki ama neden?

Steam Database App üzerinden fark edilen olay için henüz bir açıklama getirilebilmiş değil. 4 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilen güncelleme ile sisteme yüklenen Destiny Silver içerikleri, gizemini korumaya devam ediyor.

Destiny Silver için iki farklı link bulunuyor. Bunlardan birincisinde 0.01 dolar karşılığında 2000 Silver almanız mümkünken, ikincisinde aynı miktar Silver’ı 20 dolara alabileceğinizi görüyorsunuz. Bu karışıklık da bir şeylerin deneniyor olduğunu akıllara getiriyor.

Sayfalar oldukça açıklayıcı görünüyor. Para transferi gerçekleştirmek yerine bir açıklama ile geri dönüş yapıyorlar. Bungie ve Eververse Store hakkında bilgi veren bir açıklamaya sahip olan sayfaları her kim yarattıysa, ya Bungie çalışanlarından oluşuyorlar ya da geliştiricilerle doğrudan bağlantısı olan kimseler.

Bungie’nin kısa süre önce paylaştığı duyuru sayesinde, Destiny 1 için bugüne dek sürdürmüş oldukları desteği sona erdireceklerini öğrenmiştik. Bu açıklamanın ardından gerçekleşen olay, iki katı ilginç bir hal alıyor.

Activision’ın ya da Bungie’nin Destiny 1 için nasıl planlarının olduğunu önümüzdeki günlerde anlayacağız. Ancak bu olayın o güne dek gizemini koruyacağını söyleyebiliriz.

Serinin devam oyunu Destiny 2, PlayStation 4 ve Xbox One için 6 Eylül 2017 tarihinde raflardaki yerini alacak. PC versiyonu ise 24 Ekim 2017 tarihinde çıkış yapacak. Oyunun PC betası, 28 Ağustos tarihinde başlayacak. Betaya ilk olarak oyunu ön siparişle satın almış olanlar katılacak. Açık beta ise 29 Ağustos tarihinde başlayacak. PC betası 31 Ağustos tarihinde sona erecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>