PAX West, Covid-19 Sonrası İlk Fiziksel Oyun Etkinliği Olacak!

PAX West 2021, bu sonbaharda fiziksel bir etkinlik olarak geri dönecek ve bu, COVID-19 pandemisinden bu yana bunu yapan ilk canlı oyun etkinliği olacak.

Covid-19 salgını azalmaya başladıkça, PAX West 2021 gibi fiziksel oyun etkinlikleri yavaş yavaş geri dönmeye başlayacak. Yıllık video oyunu kongresinin arkasındaki organizatörler, canlı etkinliklerinin, birkaç korona virüs aşısının ilk kez kullanıma sunulmaya başlandığı geçen Aralık ayına kadar geri dönebileceğinden umutluydu.

PAX West 2021

Geçen yıl, Covid-19 salgını birçok eğlence etkinliğini askıya aldı ve video oyunu endüstrisi de bundan nasibini aldı. E3 gibi büyük gösteriler hemen iptal edildi ve bunun sonucunda onların yerine Summer Game Fest gibi çevrimiçi canlı yayınlar yapıldı. 2021 yılında bile Covid-19 aşılarının ortaya çıkmasıyla birlikte, son birkaç ayda aşıların insanlara ulaşma sürecinin yavaş olması nedeniyle oyun etkinlikleri sanal olarak kaldı. Uzun bir bekleyiş oldu, ama neyse ki işler yavaş yavaş normale dönmeye başlayacak.

Polygon tarafından bildirildiği üzere, PAX West kongre ev sahibi ReedPop kısa süre önce PAX West 2021’in 3 – 6 Eylül tarihleri arasında Seattle’daki Washington Eyalet Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini duyurdu ve bu da onu Covid-19 salgınının geçen yıl başlamasından bu yana ilk fiziksel video oyunu etkinliği haline getirdi. ReedPop, etkinlikten önce “ayrıntılı sağlık ve güvenlik yönergelerinin” açıklanacağını belirtti. Bir hatırlatma olarak temmuz ayındaki PAX Online East 2021 isimli gösterinin 15 ila 18 Temmuz’a ayarlanmış olarak sanal olarak yapılacağını hatırlatalım.

PAX West

Geçen yılki PAX East, Covid-19’dan önce düzenlenen bu tür son etkinlik olduğundan, PAX West 2021’in canlı bir mekana dönen ilk oyun etkinliği olması güzel bir tesadüf oldu. Sonuç olarak, PAX West 2020 yalnızca çevrimiçiydi ve oyuncuların burada sunulan birçok bağımsız oyunu deneyebilecekleri resmi bir gösteri katının eksikliğini telafi etmek için düzinelerce ücretsiz Steam demosu sunuldu. Şimdiye kadar, bu yılki PAX West’te hangi oyunların gösterileceği hakkında pek bir şey söylenmedi ancak E3 dışında her zaman endüstrinin en büyük oyun etkinliklerinden biri olarak kabul edildi.

Henüz kimse büyük salon kalabalığına geri dönmek istemezken, PAX West 2021 gibi oyun etkinliklerinin yavaş yavaş canlı bir salonda sosyal atmosferine geri dönmeye başladığını duymak, işlerin eski haline dönmeye başladığının hoş bir işareti. Umarım, Seattle’ın PAX West 2021’i 3 Eylül’de sahneye çıktığında çoğu insan tamamen aşılanmış olacak, böylece herkes büyük bir oyun etkinliği güvenli bir şekilde deneyimleme şansına sahip olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol