Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Patreon’a Doğrudan Video Yükleme Özelliği Geldi

Patreon nihayet üyelik platformuna yerel video desteği ekledi. Pro ve Premium içerik oluşturuculara bu özelliğe erken erişim sağlayabilecek.

Patreon, yerel bir video barındırma hizmeti başlattı ve Pro ve Premium içerik oluşturuculara özelliğe erken erişim imkanı sundu. Böylece artık hayranlarıyla video içeriği paylaşmak için YouTube’u kullanmak zorunda kalmayacak. Şirket ilk olarak geçen yıl bir video barındırma platformu ve kendi oynatıcısı üzerinde çalıştığını açıklamıştı ve bugün ise şirket, bir süre beta testinden sonra daha fazla kullanıcıya sunmaya başladı.

Şirketin CPO’su Julian Gutman, TechCrunch‘a, içerik üreticilerinin beta sırasında “üyeliklerini büyütmek için bunu oldukça başarılı bir şekilde kullandığını” gördüğünü ve “bunu yaygın hale getirmek için gerçekten heyecanlı” olduğunu söyledi. Eskiden, YouTube ve Vimeo benzeri video platformlarına mahkumken, artık direkt olarak platformun video sağlayıcısından faydalanabileceksiniz.

Patreon Video Özelliği ‘Şimdilik’ Ücretsiz

Patreon

Patreon gönderilerine indirilmek üzere dosya ekleyebiliyordunuz ancak bu sorunsuz bir deneyim sunmuyordu ve bu dosyaların boyutu 200 MB ile sınırlıydı. Özelliğe erken erişim sağlayan içerik oluşturucular, HD videoları doğrudan platforma yükleyebilecek ve içeriklerini potansiyel abonelere tanıtmak için kolayca önizlemeler oluşturabilecek.

Tabii ki hayranlar bu videolara tam erişim için para ödeyeceğinden, izlerken herhangi bir reklamla karşılaşmayacak. TechCrunch, Patreon Video’nun masaüstü, iOS ve Android’de kullanılabileceğini söyledi. Platformun Android uygulaması “yakında” Chromecast desteği alırken, Apple cihazları için AirPlay’i lansman sırasında destekleyecek.

Özelliği kullanmak şu anda ücretsiz ve Pro ve Premium planlarındaki içerik oluşturucular, 2023’ün sonuna kadar hiçbir ekstra ücret ödemeden 500 saatlik video yükleyebilecek. Patreon, bir süre sonra bu özelliği kullanmak için içerik üreticilerinden ücret alacak: 2023’ten sonra yerel olarak video barındırma ve yayın maliyetini hesaba katarak bir fiyatlandırma yapılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.