Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Patreon, QAnon ile İlgili Haber Yapan Tüm Hesapları Kaldıracak

Şirket, bu "az sayıda yaratıcı"nın hesaplarını tamamen kaldıracağını açıkladı.

Şirket bir blog gönderisinde, Patreon‘un politikalarını güncellediğini ve “QAnon komplo teorisini destekleyen ve ilerleten” platformundaki içerik oluşturucu hesaplarını artık desteklemeyeceğini duyurdu.

PAtreon Qanon haber

Patreon‘daki “az sayıda içerik oluşturucunun” çalışmalarıyla QAnon‘u desteklediğini belirten platform. Harekete geçtiğini ekliyor, çünkü “bir dizi başka çevrimiçi platform, aktif olarak QAnon dezenformasyonuna odaklanan sayfalar ve gruplarla dolup taşıyor.”

Blog yayınına ek olarak, Patreon‘un politikası ile güven ve güvenlik ekipleri tarafından tanımlanan QAnon’a özel içerik oluşturucuların hesapları kaldırılacak. Şirket, politika güncellemesinin “yalnızca QAnon’u destekleyen dezenformasyonu yaymakla uğraşan içerik oluşturucular için geçerli olduğunu” söyledi; sadece “QAnon’dan bahsetmek, eğlendirmek, rapor etmek veya ifşa etmek” kurallarını ihlal olarak değerlendirilmeyecektir. “Bu politika güncellemesi, yalnızca QAnon ile ilgili dezenformasyonun yayılmasına yöneliktir.”

QAnon Nedir ?

QAnon, Başkan Trump’ın gizlice yüksek profilli demokrat politikacıları ve ünlüleri pedofili veya yamyamlık nedeniyle tutuklamayı planladığını. Ayrıca onlara şifreli mesajlar gönderdiğini iddia eden yanlış bir komplo teorisidir. Sosyal medya platformlarında büyümeye başladı ve birkaç QAnon adanmışı şiddetle suçlandı.

Diğer sosyal medya platformları da karma bir başarı ile QAnon içeriğinin çoğalmasını engellemeye çalıştı. Facebook, QAnon’u bu ayın başlarında tamamen yasaklayarak onu “askerileştirilmiş bir toplumsal hareket” olarak nitelendirdi ve Etsy, nefret ve şiddeti teşvik etmeye karşı politikalarını ihlal ettiği için tüm QAnon ürünlerini yasakladı. Twitter ayrıca QAnon ile ilgili hesapları yasakladı ve ilgili içeriğin yayılmasını azaltmaya çalıştı ve hatta çevrimiçi egzersiz platformu Peloton, QAnon ile ilgili hashtag’ler sınıflarında görünmeye başladıktan sonra çökmek zorunda kaldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.