Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Path of Exile Crucible Tüm Detaylarıyla Tanıtıldı

Crucible, 7 Nisan'da yayınlanacak ve oyuncuların silahlarında pasif beceri ağaçları oluşturmasına ve bunları nihai oyun sonu ekipmanını oluşturmak için birleştirmesine izin verecek.

Path of Exile Crucible genişlemesi ayrıntılı olarak tanıtıldı ve zorlu, ganimet odaklı RPG oyunu için bir sonraki büyük güncelleme, size o mükemmel silahı yapmak için ne kadar ileri gitmeye hazır olduğunuzu sorgulatacak. Path of Exile 3.21 güncellemesi, “bir zamanlar Wraeclast’ın ilkel yüzeyini şekillendiren eski bir titan ırkının” gücünü, nihai silahı aramak için sınırlarını zorlamaya teşvik ettiğiniz pasif silah beceri ağaçlarına dönüştürmekle ilgili olacak.

Path of Exile Crucible’ın en önemli parçaları, Crucible Forges kullanılarak silahlarınıza eklenebilen yeni “pasif beceri ağaçları” olacak. Bu küçük, dallanan ağaçlar size, basit hasar bonuslarından eşdeğerlerine, ana beceri ağacındaki dikkate değer pasiflere ve hatta destek mücevherlerine benzer etkilere kadar her şeyi içerebilen beş adede kadar pasif beceri verebilecek.

Path of Exile: Crucible Yama Notları

Path of Exile Crucible Tüm Detaylarıyla Tanıtıldı

Bunları yapmak için, seçtiğiniz silahı veya kalkanı Crucible Forge‘a yerleştirmeniz ve şarj etmeniz gerekecek. Bunu yaparken, erimiş çizgilerin dışarı çıkıp düşmanları doğuracak şekiller oluşturduğunu göreceksiniz; ne kadar uzun süre hücum ederseniz, beceri ağacını yükseltmek için o kadar fazla deneyim kazanacaksınız ancak ödülünüzü fiilen talep etmek için tüm düşman dalgasını yenmeniz gerekecek.

Crucible Forges, birden fazla oyuncunun Forge’u kendi çıkarları için şarj edebildiği parti oyununda da kullanılabilecek ancak karşılaşmalar çok zor olacak; bu yüzden, klasik Path of Exile tarzında, karşılaşma riskini potansiyel ödülünüze karşı dengelemeniz gerekecek. Bununla birlikte, yalnızca bir Crucible pasif ağacı yapmak yalnızca başlangıç olacak.

Igneous Geode adlı nadir bir kaynak bulduğunuzda, eşleşen türde iki ayrı silahın pasif ağaçlarını birleştirebilen yeni bir Forge oluşturabilirsiniz. Bu süreçte silahlardan biri yok edilecek ve ağaçlar “öngörülemeyen şekillerde” birlikte parçalanacak, yani sonunda neyle karşılaşacağınız konusunda potansiyel olarak büyük bir risk alıyorsunuz demek.

Path of Exile Crucible Tanıtım Videosu

Wilson, beceri ağacının yalnızca beş derinlikte olabilmesine rağmen, mevcut kurulumunuzu potansiyel olarak daha da iyi bir şey için riske atmak istiyorsanız silahları bir araya getirmeye devam edebileceğinizi belirtti. Ayrıca, seçilen beceri düğümlerinin birleştirme sırasında dahil edilme olasılığının daha yüksek olduğuna da dikkat çekti; bu nedenle potansiyel RNG üzerinde biraz kontrol sahibi oluyorsunuz.

Bununla birlikte eşyaları kolayca birleştiremeyeceksiniz. Igneous Geode’u kullanmak, oyunsonu haritalarında görülenlere eşdeğer, özellikle zorlu modlara sahip düşmanlarla savaşmanızı gerektirecek. Forge of the Titans karşılaşmasına girecekseniz ve hayatta kalacağınızdan emin değilsiniz, bunun yerine Geode’s Primeval Remnant‘ı, onu alt etmek için daha donanımlı birine takas edebileceksiniz.

Öne çıkan noktalar bunlardı, tüm yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz. Path of Exile Crucible 7 Nisan‘da çıkış yapacak. Oyunu ve en son genişletme paketini Steam’de veya doğrudan Path of Exile web sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.