Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Paradox, Yeni Victoria 3 Yol Haritası Yayımladı

Victoria 3'e birçok yeni özellik ve düzeltme getirecek birçok ücretsiz güncelleme duyuruldu. Paradox Interactive değişiklik takvimini paylaştı.

Geçen yılın iddialı strateji oyunu Victoria 3‘ün geliştiricileri, oyunu desteklemeye devam edeceklerini duyurdu. Paradox Development Studio, ücretsiz güncellemeler yayınlayarak oyuncuların ilgisini çekmenin yanı sıra potansiyel yeni hayranlara da seslendi. Yeni yol haritası ve geliştirici günlüğü ile oyunun 2024’teki güncellemelerine göz atma şansı yakaladık.

Kasım ayında büyük bir güncelleme olan 1.5 yayınlandı ancak 1.6 numaralı güncellemenin de yama notları şimdiden belli oldu. Ancak yeni mekanikler getiren büyük bir güncelleme gelmeden önce, bu hafta çıkması beklenen 1.5.11 numaralı daha küçük bir güncelleme piyasaya çıkacak. Diğer şeylerin yanı sıra bazı görsel hataları düzeltecek ve konvoy mekaniklerini dengeleyecek.

Yeni Victoria 3 Yol Haritası

Yeni Victoria 3 Yol Haritasi

Geliştiriciler bir sonraki büyük ücretsiz güncellemenin (1.6) tam olarak ne zaman yayınlanacağını belirtmedi ancak ilk güncellemenin detayları ve yama notları açıklandı. Hemen aşağıda listeledik:

 • Bireysel gemiler inşa edilebilecek, onarılabilecek ve batırılabilecek askeri teçhizata dönüştürülecek.
 • Victoria 3‘ün ilk aşamalarında Büyük Güçler arasındaki savaşların sayısını azaltacak sınırlı savaşlardan oluşan bir sistem gelecek.
 • Yapay zekada önemli iyileştirmeler yapılacak; yapay zeka kontrolündeki ülkeler daha inandırıcı ve ilgi çekici bir şekilde oynayacak.
 • Girişleri ve etkinlikleri içeren günlük, oyun üzerinde daha büyük bir etki yaratacak şekilde değiştirilecek.
 • Ülkeler, eyaletler ve bölgeler için yeni içerikler olacak.
 • Konularla etkileşimler geliştirilecek.
 • Söz konusu çıkar grupları diplomasiyi etkileyebilecek ve diplomatik çıkarları sürdürmenin ödülleri ve zorlukları daha büyük olacak.
 • Meşruiyet daha ilginç bir mekanizma haline gelecek.
 • Ülke çeşitliliğini ve milli gurur kavramını artıracak yeni kanunlar eklenecek.

Planlanan daha birçok değişiklik mevcut. Tüm detayları öğrenmek istiyorsanız sizi Steam‘deki geliştirici günlüğüne göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.