Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Paradox Oyunları Zamlandı! (EU4, HOI4 ve Dahası…)

Paradox Interactive bünyesinde bulunan ve ülkemizde de oldukça popüler olan tüm strateji oyunlarına devasa bir oranda zam geldi.

Paradox zam haberi geldi. Resmi forumunda Türkiye ve Arjantin gibi döviz kurlarının ön görülenden fazla artması ve yaşanan dünya geneli enflasyondan dolayı Şubat ayında tüm oyunlarına zam yapacağını açıklayan şirket, hepimizi üzecek hamleyi bugün yaptı. Önceden haber vererek oyunları ucuzdan almamıza izin veren şirket, yüzde 400’e varan zamlar yaptı.

Europa Universalis 4, Hearts of Iron 4, Victoria 3, Stellaris ve Cities Skylines gibi yapımları ile strateji oyunları seven herkesi tek bir çatı altında toplayan şirket, tüm saydığımız bu oyunlara zam yaptı. Oyunlarını çıkarttıktan sonra onlarca hatta bazen yüzlerce ücretli DLC yayınlayarak oyunlarını geliştirmeye devam eden şirket, maalesef ek paketlerin tümünde de fiyat artışına gitti.

Paradox’un Zamlanan Oyunları

Paradox Oyunları Zamlandı! (EU4, HOI4 ve Dahası...)

 • Cities Skylines: 65 TL yerine 280 TL
 • Europa Universalis 4: 79 TL yerine 340 TL
 • Hearts of Iron 4: 79 TL yerine 340 TL
 • Stellaris: 79 TL yerine 340 TL
 • Crusader Kings 3: 99 TL yerine 425 TL

Tüm bunların yanı sıra, 29 TL karşılığında satılan Crusader Kings 3 DLC paketleri ise 130 TL oldu. Ayrıca, Europa Universalis 4 ve Hearts of Iron 4 oyunlarının 14 veya 24 TL gibi fiyatlardan satılan ek paketleri ise 105 TL veya 190 TL civarına çıktı.

Paradox oyunlarının ek paketlerini zamlı fiyattan almak isterseniz, adeta bir servet ödemeniz gerekeceğini belirtelim. Europa Universalis 4’ün tüm ek paketleri 4.207 TL; Hearts of Iron 4’ün tüm ek paketleri 1.666 TL; Cities Skylines’ın tüm ek paketlerini almak isterseniz ise 3.434 TL gibi ücretler ödemeniz gerekecek. Kısacası, bu oyunların ek paketlerini daha önce almadıysanız, çoğumuz için almak artık hayal oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.