Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oyun ve Espor Dünyasının Kalbi Gaming İstanbul’da Atacak

Oyun ve e-spor dünyasının kalbi bu yıl da Gaming İstanbul'da atacak. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayacak olan dev etkinlik, 16 - 18 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünyanın en büyük sekiz uluslararası oyun ve espor fuarı olan Gaming İstanbul (GIST), 16 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. Bu yıl yedincisi gerçekleşecek olan dev organizasyon, çok sayıda ziyaretçi, oyuncu ve sektör profesyonelini ağırlamaya hazırlanıyor.

GIST 2023’te dünyaca ünlü teknoloji ve donanım firmaları en yeni ürünlerini sergileyecekler. Ziyaretçiler ödüllü e-spor karşılaşmalarına ve turnuvalara katılacak, ünlü internet yayıncılarıyla buluşacak ve üç gün boyunca oyun dünyasının renkli atmosferinde yaşayacaklar. Ayrıca Gaming İstanbul’da alışveriş alanı, retro oyun alanı, cosplay alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanı da olacak.

Gaming İstanbul, 16 – 18 Haziran’da Düzenlenecek

2019’da dünyanın en büyük sekiz oyun etkinliği arasına giren GIST, aynı zamanda dünyanın en çok kadın ziyaretçi ağırlayan etkinliği konumunda. Dünya genelinde oyun ve e-spor etkinliklerine kadın ziyaretçi giriş yüzdeleri yüzde 13-15 arasında değişirken, geçtiğimiz yıllarda Gaming İstanbul bu oranı yüzde 20’lerden 30 seviyelerine kadar çıkarmayı başardı. Dev organizasyon, bu yıl da rekor tazeleyerek kadın ziyaretçi oranını yüzde 30’lara çıkarmaya hazırlanıyor.

gaming istanbul gist

PC’den konsola, mobil oyunlardan e-spor turnuvalarına kadar pek çok platformdaki oyunu ziyaretçileriyle bir araya getiren Gaming İstanbul’da ayrıca yeni çıkan oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılarla takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, oyun jam’leri ve serbest geliştiriciler için özel alanlar yer alıyor. Fuar, 100’ün üzerinde serbest geliştiriciyi ücretsiz olarak ziyaretçi ve yatırımcılarla buluşturacak.

Tüm bunlara ek olarak 4 bine kadar yerli ve yabancı profesyonel seminer ve toplantılarda bir araya gelecek. Oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway, ünlü oyun yapımcılarını ve profesyonellerini tek çatı altında toplayacak. Bunun yanı sıra Castle of Alchemists, Compass of the Destiny: İstanbul, Cardboard Town ve Book Warrior ve Pile Up yerli geliştiricilerin yeni oyunları da Gaming İstanbul’da olacak.

Daha fazla ayrıntı ve biletler için Gaming İstanbul’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.