Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oyun Tutkunlarını Buluşturan GameX 2022 Başladı!

Dünyanın dört bir yanındaki oyun tutkunlarını buluşturan Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda kapılarını açtı.

Oyunseverlerin heyecanla beklediklerini GameX 2022, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Her yıl dünyanın dört bir yanından on binlerce insanın katıldığı etkinlik, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarı olma özelliğini taşıyor.

Turkmmo ekibi olarak yerinden takip ettiğimiz GameX 2022, açılış gününde büyük bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. Bölgenin en büyük cosplay yarışmasının ve turnuvalarının da gerçekleşeceği fuarda ziyaretçiler hem büyük ödül için yarışacak hem de birbirinden renkli görüntülere tanık olacak.

GameX 2022, 19 Mayıs’ta Kapılarını Açtı

gamex 2022 başladı

Bu yılki GameX katılımcıları arasında PUBG Mobile’ın yaratıcısı Tencent Games, GameOn ve Tivibu markalarıyla Türk Telekom, blockchain teknoloji şirketi Funverse Games ve enerji içeceği markası Monster Energy gibi daha pek çok marka bulunuyor. Firmaların stantlarında ziyaretçilerin hoş vakit geçirecekleri deneyimler, birbirinden eğlenceli etkinlikler ve ödüllü yarışmalar bulunuyor.

Öte yandan bugün itibarıyla 500 bin TL ödüllü Türkiye’nin en büyük topluluk turnuvası PUBG Mobile Yükselen Yıldızlar mücadelesi de başladı. Dev ödül için mücadele eden yarışmacılar, finale kalmak için ter dökecek. Büyük bir heyecana sahne olması beklenen final karşılaşması, 21 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek.

500 Bin TL Ödüllü PUBG Turnuvası Başladı

gamex 2022 pubg turnuvası

Son olarak, Game Factory partnerliğinde organize edilen GameX’in iş geliştirme (B2B) alanında ise Google, analitik çözümler sunan Adjust ve oyun sektöründe insan kaynağı hizmeti sağlayan Zindhu HR gibi markalar sponsor olarak yer alıyor.

Yurt dışından birçok konuşmacının katılacağı alandaki 3 günlük konferans programında; oyun tasarımcıları, geliştiriciler, Yapım ve Yayıncıları Derneği (OYUNDER) de sektörün geleceğiyle ilgili bir panel düzenleyecek.

GameX 2022’deki gelişmeleri anbean sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.