Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oxenfree Mobile Çıkış Yaptı (Netflix Üyelerine Ücretsiz)

Netflix, ilk şirket içi oyun lansmanını yaptı. Şirketin kendi stüdyolarının imzasını taşıyan ilk oyunu Oxenfree oldu.

Netflix, Night School Studio tarafından yaratılan popüler doğaüstü gizemli gerilim oyunu Oxenfree‘yi iOS ve Android için yayınladı. Netflix Edition olarak yayınlanan oyun, Cumartesi günü TUDUM küresel hayran etkinliğinde, Netflix abonelerinin iOS ve Android cihazlarda indirilebileceğini duyurdu. Oyunun lansmanı, Netflix’in Night School Studio’yu satın almasından bir yıl sonra geldi.

Oxenfree ilk olarak 2016’da piyasaya sürüldü ve Night School’un ilk oyunuydu. Oyunun Netflix sürümü, reklam veya uygulama içi satın alma içermeyecek ve ayrıca birçok ülke için yerelleştirme desteği de olacak. Oyun içerisinde bulunan 30’dan fazla dil arasında Türkçe de mevcut. Gelin oyunun konusuna da kısaca bir göz atalım.

Oxenfree Netflix Edition Konusu

Oxenfree

Oyunda, oyuncuların yeni üvey kardeşi Jonas’ı terk edilmiş bir askeri ada olan Edwards Adası’ndaki bir gece partisine getiren asi bir genç olan Alex’in rolünü üstleniyoruz. Ardından, arkadaş grubu istemeden adanın gizemli geçmişinden doğan hayaletimsi bir yarığı açmasıyla işler karışıyor. Oyun boyunca, adayı diyalog seçenekleriyle keşfederken Alex’in hikayesinin her yönünü biz kontrol ediyoruz.

Netflix, son birkaç ay içinde akış hizmetinde bir avuç oyun yayınlamış olsa da, Oxenfree: Netflix Edition‘ın eklenmesi ile şirket ilk kendi oyununu piyasaya sürdü diyebiliriz. Bu sürüm, Netflix’in oyun hizmetine daha fazla insanı çekmesinin bir yolu da olabilir. Bu, özellikle yakın tarihli bir raporun Netflix abonelerinin yüzde 1’inden daha azının Netflix Oyunları ile ilgilendiğini ortaya koyduğu göz önüne alındığında, şirket için büyük olasılıkla önemli bir hamle.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.