Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch Kore Kanalı Twitch’ten Yasaklandı

Twitch, son yayınından yaklaşık bir hafta sonra Overwatch için resmi Kore kanalını kafa karıştırıcı bir şekilde yasaklayarak bir kez daha gündeme geldi.

Overwatch Kore kanalı ilginç bir konu ile gündeme geldi. Twitch tarafından platformun en büyük yaratıcılarından ve yeteneklerinden bazılarına garip yasaklar uygulandı. Yılın başlangıcında, çok popüler olan Pokimane, yayınında Avatar: The Last Airbender izlediği için 48 saatlik bir uzaklaştırma aldı ve daha yakın zamanda, topluluk simgesi ve satranç büyük ustası GMHikaru 3 günlüğüne yasaklandı. Bugün ise, platformun eskiden en popüler oyunlarından biri olan Overwatch için resmi bir kanal yasaklandı.

Oyunun Twitch’teki popülaritesi, oyunun başarısının zirvesinde gördüğü bugün olmayabilir ancak Activision Blizzard’ın takım tabanlı kahraman nişancı oyunu, serinin geleceği için endişelenen hayranlar arasında yaygın olarak popülerliğini arttırdı. Merakla beklenen Overwatch 2, 2019’da duyurulmasından bu yana çok sayıda erteleme yaşadı ve Microsoft’un yüksek profilli Activision Blizzard’ı satın alması, satın almanın popüler nişancı ve rekabet ortamını nasıl etkileyeceği hakkında birkaç soruyu gündeme getirdi. Bugün ise oyun resmi Kore Twitch kanalının yasaklanmasıyla gündeme geldi.

Overwatch Kore Kanalı Otomatik Yasaklama Kurbanı Oldu

Overwatch

StreamerBans Twitter hesabı, oyunun resmi Kore kanalının yasağın arkasında hiçbir açıklama veya gerekçe olmaksızın Twitch’ten sürpriz bir şekilde askıya alındığını bildirdi. Kanal en son, Talon ve O2 Blast profesyonel takımları arasındaki maçın yayını ile neredeyse bir hafta önce yayına girmişti. Yasak, kanalın neden bu kadar ağır bir cezaya çarptırıldığını, özellikle de kanalın son yayına girmesinden altı gün sonra gelen bir nedeni anlamaya çalışan hayranlarını ve kanal izleyicilerini hayrete düşürdü.

Bazı hayranlar, askıya alma olayını dalga geçmek için bir şans olarak değerlendirdi ve geliştirme odağı büyük ölçüde devam oyununa kaydığı için uzun bir süredir büyük güncellemeler veya değişiklikler almadığı için şaka yollu Overwatch’a ölü bir oyun olarak atıfta bulundu. Yasak, Overwatch Ligi’nin beşinci rekabetçi sezonunun ilk oyundan erken bir Overwatch 2 yapısına geçeceğini açıklamasından sadece haftalar sonra geldi. İkinci oyun için bir çıkış tarihi açıklanmasa da hayranlar yaklaşan PvP Beta’sından umutlu.

Yasağa dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Twitch’in otomatik yasaklama sistemi mükemmel olmaktan çok uzak ve oyunun Kore kanalının da bu kusurlu sistemin son kurbanı olduğu çok açık.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.