Overwatch 2’den Sombra ve Bastion Hakkında Bilgiler Paylaşıldı

Bastion, Overwatch 2'de tamamen elden geçirilirken Sombra bazı saldırgan yetenekler kazanacak.

Çıkış tarihi henüz belli değilken, Blizzard nihayet Overwatch 2‘de oyuncuların neler bekleyebileceğine dair bazı önemli ayrıntıları paylaşmaya başladı. Tabii ki yeni haritalar ve görünümler olacak ancak, Sombra ve Bastion’dan başlayarak karakterlerde ilk kez belirli değişiklikler yapıldı.

Overwatch 2

Overwatch 2: Sombra Nasıl Olacak?

Oyunun bilgisayar korsanı Sombra, ikili arasında potansiyel olarak daha çekişmeli değişikliklere sahip. Genel olarak, artık her üç saniyede bir yenilenen hack yeteneğindeki bazı ciddi güçlendirmeler sayesinde daha sık saldırıya geçebilecek. Saldırıya uğrayan düşmanlar, saldırıya uğradıktan sonra sadece bir saniyeliğine olsa da yeteneklerini kullanamayacak.

Toplamda sekiz saniye süren saldırı süresi boyunca, hedefler vurgulanacak ve duvarların arkasından görülebilecek. Saldırıya uğramış hedefler aynı zamanda Sombra’dan yüzde 50 daha fazla hasar alacak.

Benzer şekilde, Sombra’nın ultisi de değiştirildi. Artık kalkanları devre dışı bırakmasa da, kendi yarıçapındaki tüm düşmanlara mevcut sağlıklarının toplam yüzde 40’ı kadar hasar verecek. Doğal olarak, patlamaya yakalanan tüm düşmanlar da saldırıya uğrayacak, böylece Sombra çarptığı düşmanları kolayca alt edebilecek.

Overwatch 2: Bastion Nasıl Olacak?

Sombra’nın değişiklikleri bir dizi güçlendirme ve nerf olsa da, Bastion büyük ölçüde elden geçirildi. Bastion’un değişiklikleri, artık kendi kendine onarım için bir düğmenin eksik olduğu kullanıcı arayüzüne ilk bakıldığında açıkça görülecek. Bunun yerine, Bastion’un alternatif ateşleme yeteneği, yüzeylerden sekebilen ve oyunculara yapışabilen patlayıcı bir küre ateşleyecek. Robotun normal silahı da değişti, daha düşük bir hızda ateş edecek ancak yayılma özelliği olmayacak, bu da onu oyuncuların düşmanları seçebileceği bir tür DMR haline getirecek.

Bastion’ın artık bir tanka dönüşmemesini umanlar için rahat bir nefes alın. Kahramanın ultisi artık onu haritanın herhangi bir yerinde üç patlayıcı mermi ateşleyebilen bir topçu topuna dönüştürecek ancak, nöbet modu önemli ölçüde elden geçirildi. Bastion artık dönüştürülürken hareket edebilecek, bu da karakteri hareketli bir toplayıcı silaha dönüştürecek. Yeteneğin artık bir bekleme süresi olsa da, Bastion oyuncuları için vazgeçilmez bir araç olacağı kesin.

Overwatch 2’yi bir kenara bırakırsak, Blizzard’ın başkanı J. Allen Brack, geçtiğimiz ağustos ayında istifa etti ve Activision Blizzard şu anda California Eyaleti ve kendi hissedarlarından davaların yanı sıra SEC’den ek bir soruşturma ile karşı karşıya. Bu durumun, Overwatch 2’nin kaderini nasıl etkilediğini veya etkileyeceğini henüz bilmiyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol