Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch 2’de Yazılı Sohbet Nasıl Kapatılır?

Çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda davranışları ya da sözleriyle motivasyonunuzu düşüren kişilerle karşılaşabilirsiniz. Takım tabanlı 5'e 5 mücadeleler sunan Overwatch 2'de bu oyunlardan bir tanesi. Böylesi durumlardan kaçınmak için yazılı sohbeti kapatabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız.

2022 yılının ekim ayında “free to play” yani oynaması ücretsiz olarak piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı oyunu Overwatch 2, selefine kıyasla çok daha heyecan verici bir aksiyon yaşatıyor. Heyecanlı 5’e 5 mücadelelerde, 36 farklı kahramandan birini seçip, gerçek dünyadaki konumlardan esinlenmiş 23 fütüristik haritada hünerlerimizi sergiliyoruz.

Overwatch 2, ekip çalışmasına büyük önem veren bir oyun olsa da, aynı zamanda en toksik topluluklardan birine sahiptir. İşler ters gittiğinde, herhangi bir şekilde düşük performans gösterdiğinizi düşünürlerse sinirlerini sizden çıkaracak birçok insan var. Bunun sadece eğlenceli amaçlı bir video oyunu olduğunu unutan ve davranışlarıyla insanları inciten kişilerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bu insanların zihinsel durumunuzu etkilemesine izin vermiş olursunuz.

Bu konuda alabileceğiniz bazı önemler mevcut. Örneğin; Overwatch 2’de yazılı sohbeti kapatarak diğer insanların size yazmasını engelleyebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız rehberde, bunu nasıl yapabileceğinizi ayrıntılı olarak anlatıyoruz. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve izlemeniz gereken adımlara geçelim.

Overwatch 2’de Yazılı Sohbeti Kapatma

overwatch 2 metin sohbeti

Overwatch 2’de diğer oyuncuların yazıklarını görmemenin iki yolu vardır. İlk olarak, tek yapmak istediğiniz tekil bir maç için metin sohbetini kapatmaksa, menüyü açın ve Social (Sosyal) sekmesine gidin. Bu sizi, tüm lobinin ve iletişim seçeneklerinin listelendiği bir sayfaya götürecektir. Belirli bir oyuncudan gelen metin mesajlarını engellemek için, adının yanındaki sohbet balonuna tıklayın. Maçtan veya takım kanalından kapatmak isterseniz soldaki sohbet balonuna basın.

Her maç için sohbet kanalını kapatmak size yorucu geliyorsa, bunu kalıcı hale de getirebilirsiniz. Ana menüde Options’a (Seçenekler) tıklayın ve Social (Sosyal) sekmesine gidin. Text Chat (Metin Sohbeti) kategorisine girdikten sonra aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz. Match Text Chat’i kapatmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira bir oyunda düşman takımla konuşmak çoğu kez sinirleri harap edebiliyor.

overwatch 2 yazılı sohbet

Bununla birlikte arkadaşlarınıza yazabilmek için Group Text Chat özelliğini açık tutmak isteyebilirsiniz. Takım içindekilerle konuşmanızı sağlayacak olan Team Text Chat‘i kapatıp kapatmamak ise tamamen size kalmış. Overwatch 2’de yazılı sohbeti kapatmak, tanımadığınız kişilerin toksik sözlerini ve davranışlarını kolay yoldan önlemenizi sağlar. Son karar elbette sizin.

Overwatch 2’yi tüm platformlarda ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.