Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch 2 Yönetmeninden Steam İncelemelerine Cevap

Overwatch 2 yönetmeni Aaron Keller, Steam'deki olumsuz yorumların, iptal edilen PvE içerikleriyle ilgili olduğunu doğruladı.

Overwatch 2‘nin yönetmeni, oyunun geçen hafta platformda yayınlanmasından bu yana Steam’de aldığı eleştiri bombardımanına değindi. Oyun geçen Perşembe günü Steam’de piyasaya sürüldü. Biz bu içeriği yazarken, 150.000’den fazla inceleme ile “Son Derece Olumsuz” olarak değerlendiren oyun, mağazanın en sevilmeyen oyunu oldu.

Steam’in istatistikleri, kullanıcı tarafından gönderilen incelemelerin yalnızca yaklaşık yüzde 9’unun olumlu olduğunu gözler önüne serdi. Geri kalan yüzde 91 ise oyunun çeşitli yönlerden eksiklerini eleştirdi. Türk oyuncular ise resmi olarak Türkçe yer alan oyunun Steam’e İngilizce gelmesini eleştirdi. Overwatch blogundaki bir gönderide Aaron Keller, yanıtı kabul etti ve bunun arkasındaki mantığı anladığını söyledi.

Overwatch 2 Yönetmeninden Eleştirilere Cevap

Overwatch 2 Yönetmeninden Steam İncelemelerine Cevap

Keller, “Ayrıca geçen hafta Steam’i başlattık ve inceleme bombardımanına tutulmak eğlenceli bir deneyim olmasa da, birçok yeni oyuncunun ilk kez oyunumuza giriş yaptığını görmek harika oldu. Bu proje ile amacımız, oyunu her zamankinden daha fazla insan için her zamankinden daha erişilebilir hale getirmekti.” ifadelerini kullandı ve devam etti:

Steam’deki incelemelerin çoğu, 2019’da duyurulan PvE’nin çok daha büyük bileşeninin iptal edilmesinin oyundan memnuniyetsizliğin başlıca nedenlerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu duyuru, nihayetinde teslim edemediğimiz iddialı bir proje hakkındaydı. Zamanı geri alamıyorsak, o zaman ne yapabiliriz? Overwatch 2’ye eklemeler yapmaya ve onları geliştirmeye devam edebiliriz. Bu şekilde ilerliyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

Overwatch 2, Blizzard Entertainment’ın Steam’de yayınlamayı planladığı oyunların “seçkisinin” ilki oldu. Blizzard’ın çapraz oyun gibi özellikleri etkinleştirdiğini söylediği tüm platformlarda olduğu gibi, oyuncuların oyunu oynamak için yine de bir Battle.Net hesabına bağlanması gerek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.