Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch 2, Yayınlandığı Gibi DDoS Saldırısına Uğradı

Activision Blizzard tarafından geliştirilen ve yayınlanan Overwatch 2, piyasaya çıkar çıkar büyük bir DDoS saldırısına maruz kaldı. Sorunları gidermek için çalışan şirket, sunuculara yönelik toplu saldırının halen devam ettiğini açıkladı.

Oynaması ücretsiz olacağı açıklanan Overwatch 2‘nin dün yayınlanmasının ardından 6 yıldır açık olan Overwatch 1 sunucuları resmen kapandı. Fakat lansmanla eş zamanlı başlayan geniş çaplı DDoS saldırısı, Activision Blizzard’ın hevesini kursağında bıraktı. Yoğunluktan dolayı kuyrukta bekleyen binlerce oyuncu, tam giriş yapacağım derken bu kez de bağlantı hatasıyla karşılaştı.

Konuya dair Twitter’dan bir paylaşım yapan Blizzard başkanı Mike Ybarra, söz konusu hatanın DDoS saldırısından kaynaklandığını doğruladı. “Maalesef sunucularımıza toplu bir DDoS saldırısı yapılıyor. Ekipler azaltmak/kontrol altına almak için çok çalışıyor. Bu, çok sayıda bağlantı sorununa neden oluyor” diyen Ybarra, yaşanan sorun nedeniyle oyunculardan özür diledi.

Overwatch 2 Sunucularına Toplu Saldırı Var

overwatch 2 ddos saldırısı

Dağıtılmış Ağ Saldırıları, saldırıya uğrayan web kaynağına birden çok istek göndererek web sitesinin çok sayıda isteği işleme kapasitesini aşmayı ve doğru şekilde çalışmasını engellemeyi amaçlar. Kaspersky’e göre hackerlar, hedeflenen kaynağa olağanüstü sayıda istek göndermek için genellikle virüs yaydığı bilgisayarlardan oluşan bir “zombi ağı” kurar. Bu ağdaki tüm virüslü bilgisayarların eylemlerinin kontrol edilebilmesi nedeniyle saldırının boyutu hedef sitenin web kaynaklarına aşırı yüklenilmesine yol açabilir.

Öte yandan bu, Blizzard’ın maruz kaldığı ilk DDoS saldırısı değil. 2020’de Battle.net ve World of Warcraft da aynı sorundan dolayı büyük bir kesintiye uğramıştı. 2010’da WoW’u hedef alan bir siber saldırgan, hapis cezasına çarptırılmıştı. Overwatch 2‘ye erişmek hala epey zor, ancak Blizzard ekibi sorunları çözmek için çalışmaya devam ediyor. Daha fazlasını öğrendiğimizde sizleri bilgilendireceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.