Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Overwatch 2 ve Diablo 4 Bekleyenleri Üzecek Haber

Tamamen dijital formatta gerçekleşecek olan BlizzConline 2021 için geri sayımın başladığı bugünlerde, Blizzard hayranlarının pek de hoşlarına gitmeyecek bir gelişme yaşandı. Activision Blizzard tarafından yapılan açıklamada, Overwatch 2 ve Diablo 4'ün 2021'de piyasaya sürülmeyeceği belirtildi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediği BlizzCon etkinliğinin adını değiştirerek BlizzConline yapan Blizzard Entertainment, heyecanla beklenen organizasyonun 19-20 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşeceğini duyurmuştu. BlizzConline 2021’de Overwatch 2 ve Diablo 4 çıkış tarihlerini duymayı uman Blizzard hayranları, ne yazık ki bekledikleri haberleri alamayacaklar.

Yayıncı Activision Blizzard, her iki oyunun da bu yıl içinde piyasaya sürülmeyeceğini açıkladı. Overwatch 2 veya Diablo 4 oyunlarının ne zaman çıkış yapacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

diablo 4 ve overwatch 2 çıkış

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Tony Hawk’s Pro Skater 1 ve 2’nin remake versiyonları üzerinde çalışan Activision Blizzard, Diablo 2 remaster‘ın geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi. Söz konusu oyunun Diablo 4’ten önce piyasaya çıkması bekleniyor.

Daha önceki haberler, Diablo 4’ün bir süredir geliştirilmekte olduğu ve projenin birçok kez yön değiştirdiği yönündeydi. Oyun ilk kez geçtiğimiz sene BlizzCon etkinliğinde tanıtılmıştı. Kült serinin üçüncü halkasına gelen eleştirileri göz önünde bulunan oyunun yönetmeni Luis Barriga, Diablo 4’ün köklerine daha sadık bir yapım olacağını söylemişti.

diablo 4 ve overwatch 2 ne zaman çıkacak

Serinin bir önceki oyunu Diablo 3, ilk olarak 2012’de PC platformunda piyasaya sürülmüş, ardından konsollara gelmişti. 2014 yılında BlizzCon’da lanse edilen FPS oyunu Overwatch ise bir yıl süren beta sürecinin ardından Mayıs 2016 tarihinde yayınlanmıştı.

Uzun lafın kısası, Overwatch 2 ve Diablo 4 için minimum bir yıl daha beklememiz gerekecek. O zamana kadar oyunlarla ilgili yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.