Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch 2 Steam’in En Sevilmeyen Oyunu Oldu!

Overwatch 2, Steam lansmanından sonraki 48 saat içerisinde oldukça fazla olumsuz eleştiriye maruz kaldı ve Steam'in en beğenilmeyen oyunu oldu.

Overwatch 2, Steam’deki lansmanından iki gün sonra 100.000’den fazla olumsuz yorum toplayarak tüm zamanların en düşük puan alan Steam oyunu oldu. Oyun, mağazada yeni bir rekora imza attı ancak bu rekor ne yazık ki olumsuz oldu çünkü 24 saatte en fazla olumsuz yorum alan yapım olmayı başardı. Blizzard’ın Overwatch 2’yi Steam’e getirme kararı pek çok hayranı şaşırttı çünkü şirketin bilgisayar kataloğu bir yıldır yalnızca Battle.net platformuna bağlıydı.

Geliştirici, hamleyi gelecek şeylerin bir işareti olarak nitelendirdi ve gelecekte daha fazla PC oyununun Steam’e geleceğine söz verdi. Overwatch 2’nin Steam’de şimdiye kadar yayınlanan en düşük reytingli oyun haline gelmesi sadece 48 saat sürdüğü için gelecek pek olumlu görünmüyor. Oyun, tüm zamanların en kötü ikinci Steam oyunu olan War of the Three Kingdoms’a bağlı 29.000 kullanıcı puanını gölgede bırakarak, 101.000’in üzerinde olumsuz eleştiriyle itibarını yerle bir etti.

Overwatch 2 En Beğenilmeyen Oyun Rekoru Kırdı

Overwatch 2

İlk oyunda kullanıcılara göre oldukça yüksek bir fiyat politikası izlenmişti. Bu yüzden hayranlar geliştiriciye tepki göstermişti ve ardından 2. oyunun ücretsiz olmasına karar verildi. Nitekim ücretsiz oynanış da bir işe yaramadı. Overwatch 2’nin selefinden bahsetmeyen olumsuz Steam incelemelerinin çoğu bile oyunun para kazanma uygulamalarını hedef aldı ve battle pass modelini tüketici karşıtı olduğu ve eğlenceyi engellediği için eleştirdi.

Bazı Steam kullanıcıları ayrıca Blizzard’ın PvE içeriği için rafa kaldırılan planlarını eleştirirken, diğerleri yakın zamanda duyurulan Sezon 6 yol haritasını ve orijinal oyundaki eski bir Sprey kozmetik ürününün battlepass’te yeniden kullanılmasına sinirlendi. Bu olayların, Blizzard’ın daha fazla oyununu Valve’ın mağazasına getirme planlarını etkileyip etkilemeyeceği belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.