Overwatch 2 Haritaları Dinamik Hava Durumuna Sahip Olacak

Overwatch 2 haritaları, oyun için yeni bir teknik blogda vurgulandığı gibi, günün dinamik zamanlarını ve hava durumunu içerecek.

Overwatch 2 için bu yeni özellikten daha önce bahsedilmişti ve bu yılın başlarında BlizzCon‘da Overwatch 2’nin ilk kez yeniden açıklanmasında gösterilen sisteme bir kez daha vurgu yapmıştı ancak bu sistemin nasıl çalışacağı konusunda ayrıntılı bilgi verilmemişti.

Overwatch web sitesindeki yeni bir teknik blog sayesinde bu değişti. Blog, bunun gerçekleşmesi için kullanılan teknolojiyle yoğun ancak dinamik harita değişiklikleri hakkında bazı büyüleyici şeyleri de açıkladı.

Bu yeni sistem ‘Environmental States’ olarak adlandırıldı ve Overwatch’daki haritaların statik ayarlardan kurtulmasına izin verecek. Aydınlatma sanatçısı Fabien Christin, blog yazısında bu özellik hakkında şunları söyledi: “Overwatch 2 için, bir yerin hissini tamamen değiştirecek ilginç yeni ruh halleri yaratmak istedik. Numbani’ye seyahat ettiğinizi ve fütüristik şehrin sıcak bir Afrika gün batımında aydınlandığını gördüğünüzü hayal edin.” dedi.

blank

Buradaki fikir, her alan için bir dizi potansiyel durum sağlamak, onlara tam olarak ne zaman vardığınıza bağlı olarak onları farklı hissettirmek. Blog, ögelerin, aydınlatmanın ve ses efektlerinin, benzersiz senaryolar oluşturmak için karıştırılabilen yapı taşları olarak hareket eden bağımsız varlıklara ayrılma şeklini açıkladı.

Yine de Overwatch 2 oynarken değişen sadece günün saati olmayacak. Bazı efektler oyunu etkileyecek. Christin, bir haritadaki ilerlemenizi etkileyebilecek olası bir hava durumu olarak kum fırtınalarını vurguladı.

Christin şöyle açıkladı: “Bir Overwatch uydu bağlantısına olan bağlantıyı yeniden kurmak için Nekropolis’e bir göreve gönderildiğinizi ve bir Null Sector saldırısına karşı savunma yaparken, bir kum fırtınasının bölgeye hızla yaklaştığını ve etrafınızda yükseldiğini hayal edin! Bu, oyuncunun görünürlüğünü etkileyecek ancak aynı zamanda bir haritaya klostrofobik ve kaotik bir öğe ekleyecek.” dedi.

Overwatch 2, bu çevresel durumların muhtemelen uygulanacağı kapsamlı bir PvE moduna sahip olacak. Bununla birlikte, bu hava efektlerinin rekabetçi çok oyunculu oyuna uzanıp uzanmayacağından bahsedilmedi ancak oyuncular rastgele aşırı hava ile mücadele etmek zorunda kalırsa, bir maçın rekabetçi bütünlüğünü etkileyebileceğinden bu bana pek olası görünmedi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol