OVERKILL’s The Walking Dead Şuana Kadar 3.7 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

OVERKILL's The Walking Dead'in bilgisayar gelirleri beklendiği gibi olmadı.

6 Kasım 2018’de Steam’de bilgisayar platformu için yayınlanan OVERKILL’s The Walking Dead, 2 Şubat 2019’da da konsollar için lansmana çıkmıştı. Starbreeze Publishing tarafından yayınlanan yapım, şimdiye kadar bilgisayar platformunda 3.7 milyon dolar gelir elde etmiş.

Steam’de üç farklı paket halinde oyunculara sunulan OVERKILL’s The Walking Dead oyuncular tarafından ‘karışık’ olarak değerlendirilirken gelir rakamı ile ne yazık ki beklenen seviyeye ulaşamadı. Altchar’ın yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre yapım 6 Kasım 2018’de bilgisayar platformuna çıkmasından bu yana toplamda 3.7 milyon dolar gibi bir gelir elde etmiş ve bu gelir yayıncı Starbreeze Publishing’in beklentisinin epey bir altındaymış.

2018 yılının dördüncü çeyreğinde 8.9 milyon gibi bir gelir elde eden Starbreeze Publishing, 2017’ye göre yüzde 20 daha düşük bir gelir elde etmişti. Ticari bir başarısızlık olarak kabul edilen OVERKILL’s The Walking Dead beklenen gelir kaynağı olmazken 2 Şubat’ta konsollara da çıktı. Tahminlere göre oyun konsollarda daha fazla gelir elde edecekmiş.

Steam’de 50.00 TL olarak 6 Kasım 2018’den bu yana bilgisayar oyuncularına sunulmaya devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol