İnceleme

Outriders, People Can Fly tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan co-op bir üçüncü şahıs nişancı oyunu. Oyunun ilk kez gündeme gelme sebebi sunucu sorunlarıyla ilgili şikayetler olsa da, Outriders her türlü teknik soruna rağmen oynamaya değer. Bu ilgi çekici oyun, harika sınıf yetenekleri ve dikkate değer – ama sevimsiz – bir bilim kurgu hikayesi sunuyor.

Evet Outriders Hikayeli Bir Oyun

Outriders Inceleme 1Outriders ‘da Dünya, insanların uzay gemilerine yüklenmesine ve yeni bir yuva aramasına neden olan bir kıyamet yaşıyor. Seçilen gezegene Enoch adı veriliyor ve oyuncu, sömürgeciler gezegene iniş yapmadan önce güvenliğini sağlamak için bölgeyi gözetlemekten sorumlu bir asker olan Outrider olarak çalışan özelleştirilebilir bir karakteri kontrol ediyor. Ancak Enoch göründüğü gibi değil ve oyuncunun karakteri kriyojenik olarak donmuş durumda, 30 yıl sonra isyancılar ve saldırgan yabancı türler tarafından parçalanmış bir dünyaya uyanıyor.

Outriders ‘ın hikayesi pek yenilikçi değil, ancak Enoch’un karakterleri ve dünyası yeterince eğlenceli. Oyunda tahmin edilemez pek bir olay örgüsü yok ancak oyun ve canlı atmosfer oyuncuya zorlu anlar yaşatmayı başarıyor.

Ne yazık ki yukarıda bahsettiğim hikaye sevimsizliği kısmı, ara sahnelerde devreye giriyor. Sadece diyaloglar kötü değil, aynı zamanda genellikle iki satırlık senaryo birbirine yapıştırılmış gibi hissettiriyor. Oyun aynı zamanda varsayılan olarak seçili, titreyen ve kafa karıştıran bir hareket bulanıklığı kamerasıyla başlıyor. Bu seçenek ayarlar kısmından kapatılabiliyor olsa da, oyunun bunu tercih etmesi oldukça kötü olmuş.

Oyun Size Beklediğiniz Her Şeyi Veriyor

Outriders Inceleme 2Bununla birlikte, oyun başladıktan sonra bunların hiçbirinin önemi kalmıyor. Bir yağma nişancı oyunundan ne ararsanız Outriders bunu size sonuna kadar veriyor ve seviye atma mekaniği benzersiz çalışıyor. Oyuncunun karakter seviyesine ek olarak, Outriders dünyası için dünya katmanları adı verilen seviyeler de bulunuyor. Oyuncu her dünya kademesinde ilerledikçe bir sonraki aşama açılıyor, bu da düşmanların daha zor hale geldiği ancak inanılmaz başarılı Genshin Impact tarafından kullanılan sisteme benzer şekilde güçlü ve nadir ganimetler düşürme şansının arttığı anlamına geliyor.

Outriders ‘da bir sınıf seçmek, aslında oyun stilini büyük ölçüde etkileyen önemli bir seçim gibi geliyor. Oyuncunun karakteri Altered’in, yani Enoch’ta bir kişiyi öldürebilen veya onlara doğa üstü yetenekler bahşeden gizemli bir fırtına olan Anomali nedeniyle esasen süper güçlere sahip oldukları anlamına geliyor. Outriders’ın kilit noktası, hasar vermenin, yardımcı durum etkileri veya debufflar sağlamanın yanı sıra karakteri iyileştirdikleri için değiştirilmiş yeteneklerde nasıl ustalaşılacağını öğrenmek.

İster Tek Kişi İster Arkadaşınla

Outriders Inceleme 3Oyunun bir başka benzersiz yönü, özellikle Outriders baştan sona bir RPG olduğu için çok oyunculu bileşen. Bir arkadaşının (veya bir yabancının) oyununa katılarak, oyuncu başka birinin hikaye moduna girebiliyor ve hiçbir kısıtlama olmadan oynayabiliyor. Oyun, birden fazla oyuncuyu telafi etmek için daha da zorlaşıyor ve ev sahipliği yapan kişi, hikayesinde kilitlenmemiş herhangi bir noktayı seçebiliyor veya kaldığı yerden devam edebiliyor.

Ancak arkadaşlarla oynamak, lansmanda çevrimiçi bir oyun için normal olan ancak sinir bozucu olmaya devam eden Outriders sunucu kesintileri nedeniyle başlangıçta bir sorundu. Kesintiler, tek oyunculu deneyimi de etkiledi çünkü birisi tek başına oynasa bile internet bağlantısı gerekliydi. Outriders sunucuları, lansmanından bu yana geçen günlerde kademeli olarak daha istikrarlı hale gelirken, hem çok oyunculu hem de tek oyunculu oyun oturumları üzerindeki etkisi nedeniyle ilerlemeye devam etmeye değer bir konu oldu.

Outriders Sonuç:

Outriders Inceleme 4Genel olarak Outriders, lansman sırasındaki beceriksizliğine ve sunucu kararsızlığına rağmen, saatler yatırmaya değer bir oyun olmuş. Oyunun iyileştirilmesi gereken alanları olmasına rağmen, temel fikirler ve oynanış inanılmaz derecede güçlü ve mevcut kusurları gözden kaçırmayı kolaylaştıyor. Aynı zamanda, hem tek başına oyuncular hem de birlikte macera yaşamak için bir Outrider arayan arkadaş grupları için önerilmesi kolay bir oyun.

Dünya kademe mekaniği sayesinde, herhangi bir beceri seviyesine sahip herkes Outriders’a başlayabilir ve harika zaman geçirebilir. Ana hikayeyi bitirmeme birkaç saat kaldı ve oyunun finali muhtemelen bu fikirlerimi değiştirmeyecek.

Outriders artık PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S ve Google Stadia’da mevcut. Biz bu incelemeyi PC platformunda gerçekleştirdik. Oyuna başlamaya karar verdiyseniz sizler için hazırladığımız başlangıç rehberimize mutlaka göz atın.

İyi

  • Oynanabilirlik
  • Grafik Kalitesi
  • Hikaye
9.7

Mükemmel

Ses - 9.7
Grafik - 9.5
Oynanabilirlik - 9.8

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol