Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Outriders Neden Çok Fazla Depolama Alanı Kullanıyor?

Büyük başarısına rağmen, Outriders da birkaç sorundan muzdarip. Bunlardan biri oyunun, oyuncuların bilgisayarlarındaki depolama alanını çok fazla kullanması.

Outriders ‘ın yayınlanmasından kısa bir süre sonra, içerik oluşturucular bilinen hataların ve olası çözümlerinin bir listesini yayınladı. Görünüşe göre ona başka bir öge daha eklenmesi gerekiyor. People Can Fly’ın oyununun sabit diskimizde çok hızlı bir şekilde çok yer kaplayabileceği ortaya çıktı. Hepsi kapsamlı çökme raporları yüzünden.

Outriders Hata 1

Sorun Reddit kullanıcısı Toasteroven47 tarafından keşfedildi. SSD’sinin boş olduğunu fark ettiğinde, buna neyin sebep olduğunu kontrol etmeye karar verdi. Disk kullanımını analiz etmemizi sağlayan bir program olan WinDirStat’ı kullandı. Outriders ile ilgili dosyalar arasında sorunun nedenini buldu. Özellikle, Unreal Engine tarafından oluşturulan hata raporlarıydı.

23 GB of crash files from outriders – No wonder my SSD was out of space – Fix your game from outriders

Bu tür dosyalar 23 GB disk alanı kaplıyordu. Gönderiye yapılan yorumlarda, diğer kullanıcılar da büyüyen klasörlerle ilgili bilgileri raporlarla paylaşmaya başladı. Çalışma prensiplerine göre, motorun yaratıcılarına gönderilir gönderilmez silinmeleri gerekir. Bununla birlikte, bazı nedenlerden dolayı, Outriders’daki hata raporları klasörlerden birinde depolanmaya devam ediyor ve büyük miktarda boş alan kaplıyor. Hatta bazı oyuncular, oyunda sadece birkaç saat geçirdikten sonra tam 10 GB fazladan yer kaplandığını bildirdi.

Şimdilik, etkilenen oyuncular birbirlerine yardım etmeye ve gereksiz verileri manuel olarak nasıl sileceklerini göstermeye çalışıyor. Geliştiriciler henüz sorunu çözmedi. Ancak, yazının altındaki yorum sayısı sürekli artıyor, bu nedenle hatayla ilgili bilgilerin yakında geliştiricilere ulaşması çok muhtemel.

Eğer sizde bu depolama alanı hatasından muzdaripseniz gelecek güncellemeyi beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.