Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Outriders Geliştiricisi Mevcut Projesini İptal Etti!

Gears of War: Judgment ve Outriders oyunlarının arkasındaki stüdyo People Can Fly mevcut projesini iptal etti.

Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment ve Outriders oyunlarının arkasındaki stüdyo People Can Fly ne yazık ki geliştirilme aşamasında olan projesini iptal etmek durumunda kaldı. Açıklanan detaylara göre birkaç yıl boyunca sürdürülen proje Nisan ayının başlarında rafa kaldırıldı. Oyun bize hem aksiyon hem de yakın dövüş mekaniklerini sunacaktı ve ilerleyen yıllarda piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

X kullanıcısı MauroNL tarafından fark edildiği üzere Polonyalı şirket Nisan 2024 tarihinde yatırımcılara seslendi. Bu kapsamda mevcut projesinin 5 Nisan tarihinde geliştirmesinin durduğunu açıkladı. Oyunun kapsamı ve ticari potansiyeli yeniden değerlendirildikten sonra iptal edilme kararını veren ekip, bu projenin büyük çaplı (AAA) bir yapıya sahip olacağını aktardı.

Outriders Oyunu Genel Olarak Seviliyor

People Can Fly tarafından iptal edilen proje “Project Dagger” adıyla karşımıza çıkıyor ve bu isim elbette kod adı şeklinde bizlere sunuluyor. Bu iptalin ardından 2023-2024 mali yılları içerisinde gelirlerin düşmesi bekleniyor. Ekip ise kollarını yeni projelere sıvamak istiyor.

Outriders

2022 yılında orijinal yayıncı Take-Two Interactive mevcut projenin yayıncılığını üstleniyordu ancak o dönem yolları ayrıldıktan sonra bu oyunun People Can Fly tarafından yayınlanacağı açıklandı. Geliştirici ekibin web sitesine göre mevcut proje işbirliği odaklı bir yapıya sahip olacaktı ve aynı zamanda yakın dövüş ve rol yapma unsurlarına da bünyesinde barındıracaktı.

Orijinal ve yeni bir IP olarak karşımıza çıkması planlanan ancak iptal edilen Project Dagger, 2025-2026 yılları içerisinde çıkış yapması planlanıyordu. Son olarak bir seri şeklinde düşünüldü ve serinin ilk oyunu ise bu proje olacaktı. Son olarak ekibin en son oyunu Outriders‘tı ve bu yapım genel olarak oyuncular tarafından sevildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.