Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

OpenSea’nin Resmi Discord Kanalına Dolandırıcılar Dadandı

Popüler NFT satış platformu olan OpenSea'nin ortak Discord kanalı, birtakım grup tarafından kötü amaçlı bağlantılar yayma niyetiyle saldırıya uğradı. Toplam 13 NFT çalındı.

Dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea’nin resmi Discord kanalı, cuma günü katılımcıları kimlik saldırılarına maruz bırakan büyük bir dolandırıcı kitlesi tarafından sarıldı. Bir bot hesabı, NFT pazarının YouTube ile ortak olduğu hakkında sahte bir duyuru yaptı ve kullanıcıları YouTube Genesis Mint Pass bağlantısına tıklayarak 100 ücretsiz NFT’den birini almaya ikna etti.

Tüm mesajlar ve hesaplar sonradan silindi fakat buna rağmen olayda NFT’leri kaybettiğini söyleyen birçok kişi oldu. Hesaplar OpenSea’nin sitesinde engellenmiş olsa da Etherscan.io veya rakip bir NFT pazarı olan Rarible aracılığıyla görüntülendiğinde, beş kaynaktan 13 NFT’nin hack hesabına aktarıldığı görünüyor

OpenSea’dan Çalınan NFT’ler 18 Bin Dolar Ediyor

OpenSea

Çalınan tüm dijital resimlerin toplam değeri ise 18.000 dolar olarak açıklandı. Platform sözcüsü Allie Mack, dün gece bir saldırganın Discord kanallarının birçoğunda kötü niyetli bağlantılar yayınlamayı başardığını söyledi. Kötü amaçlı bağlantılar yayınlandıktan kısa bir süre sonra durumu fark ettiklerini açıklayan konuşmacı, hızlıca kötü niyetli botları ve hesapları kaldırmak da dahil olmak üzere hemen adımlar attıklarını açıkladı.

Ayrıca Twitter destek kanalı aracılığıyla topluluğu, Discord’taki hiçbir bağlantıya tıklamamaları konusunda uyardılar. O zamandan beri yeni kötü niyetli gönderiler yayılmadı. Bu saldırıyı aktif olarak araştırmaya devam eden şirket, topluluğu ilgili tüm yeni bilgilerden haberdar edeceğini de ekledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.