OnePlus 8 Pro’nun Performans Testi Sonuçları Ortaya Çıktı

OnePlus 8 Pro modelinin performans testi sonuçları netleşti.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın önümüzdeki haftalarda satışa sunmaya hazırlandığı OnePlus 8 Pro modelinin Benchmark test sonuçları ortaya çıktı. 

blank

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S20 ailesi geçtiğimiz aylarda duyuran Samsung, bu tanıtımla birlikte 2020 yılının en güçlü akıllı telefon modeli olan Galaxy S20 Ultra modelini de tanıtmış oldu. Galaxy S20 Ultra modelinin görünüşe göre liderliği uzun süreli olmayacak. 

Henüz tanıtılmayan Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 8 Pro modelinin Geekbench 5 test sonuçları ortaya çıktı. Ortaya çıkan test sonuçlarına göre OnePlus 8 Pro modeli, 12 GB RAM ve Snapdragon 865 işlemci ile birlikte gelecek. OnePlus IN2025 kod adına sahip olan modelin kısa süre içerisinde tanıtılacak OnePlus 8 Pro modeli olduğu düşünüşülüyor. 

Samsung’un Galaxy S20 Ultra modelinin tek çekirdekli testten 809 puan almayı başardığı çoklu çekirdek testinde ise 3.076 puan almayı başardığı görülüyor. Galaxy S20 Ultra modeli ile aynı donanım özelliklerine sahip olan OnePlus 8 Pro modelinin ise tekli çekirdek testinde 906 çoklu çekirdek testinde ise 3.398 puan almayı başardığı görülüyor. 

Samsung’un üst seviye modeli ile OnePlus 8 Pro modeli aynı donanım özelliklere sahip olsa da OnePlus 8 Pro modelinin, Galaxy S20 Ultra modelinden çok daha yüksek performans gösterdiği görülüyor. 

OnePlus 8 Pro modeli sahip olduğu yüksek performans ile Android dünyasının en güçlü akıllı telefonu olacak olsa dahi Apple’ın A13 Bionic işlemcisinden güç alan iPhone 11 Pro modelini geçemiyor. iPhone modelleri Android rakiplerine göre daha düşük kapasitede RAM ile birlikte geliyor olsa da Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modellerinden daha yüksek performans sunuyor. 

OnePlus 8 ailesinin tüm özelliklerinin 14 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte aktarılacağını hatırlatmakta yarar var. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol