Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

OnePlus 10T 5G Teknik Özellikleri Belli Oldu

Şirketin en son amiral gemisi olan OnePlus 10T 5G, 3 Ağustos'ta New York'taki bir etkinlikte tanıtılacak. Şimdiden cihazın tüm özelliklerini öğrendik.

Şirketin en son amiral gemisi olan OnePlus 10T 5G, 3 Ağustos’ta tanıtılacak. Her zaman olduğu gibi, yaklaşmakta olan cihazla ilgili bazı önemli ayrıntılar zaten herkese açık. OnePlus 10T, bu yılın başlarından itibaren OnePlus 10 Pro’nun yerini aldı.

Geçen yıl OnePlus 9T görmediğimiz göz önüne alındığında, ‘T’ serisinin geri dönüşü ilginç. olacak. OnePlus 9RT vardı ancak daha sonra R serisinin birinci sınıf OnePlus amiral gemisinden bir farkı olduğunu da belirtelim. Gelin OnePlus 10T 5G’nin doğrulanan tüm özelliklerine daha yakından bakalım.

OnePlus 10T 5G Teknik Özellikleri

OnePlus 10T 5G

OnePlus 10T, ana kameranın 50MP Sony IMX766 sensörü olduğu üçlü kamera sistemi ile gelecek. Kamera hem Optik (OIS) hem de Elektronik (EIS) Görüntü Sabitleme özelliğine sahip olacak. OnePlus 10T ayrıca 119.9 derecelik görüş alanına sahip ultra geniş kamera ve makro kamera içerecek. OnePlus kamera, bazı yazılım özellikleriyle de gelecek.

OnePlus 10T 5G, 150W SUPERVOOC Endurance Edition ile piyasya sürülecek. Şirket, telefonun 4800 mAh bataryasının sadece 19 dakikada yüzde 1’den yüzde 100’e çıktığını iddia etti. Merak edenler için tüm telefonlar kutu içeriğinde şarj aleti ile birlikte verilecek. OnePlus’a göre 150W hızlı şarj, her zaman endişe kaynağı olan pilin sağlığından ve kullanım ömründen ödün vermeyecek.

OnePlus‘ın amiral gemisi serisi tipik olarak en üst seviye Qualcomm işlemciyi çalıştırır. Bu nedenle, OnePlus 10T 5G’nin, OnePlus 10 Pro’ya güç sağlayan önceki nesil yonga setine göre bir yükseltme olan en yeni Snapdragon 8 Plus Gen 1 Mobil Platformunu çalıştırması şaşırtıcı değil.

OnePlus 10T 5G

Evet, OnePlus’ın premium telefonlarının bu ikonik kısmı OnePlus 10T 5G’de de eksik olacak. Şirket, bunun küresel bir amiral gemisi olduğu göz önüne alındığında, kararın “hızlı veya kolay alınan” bir karar olmadığını söyleyerek bunu doğruladı. Bir blog gönderisinde OnePlus, yeni tasarımın “gerekli bir takasın imza Uyarı Kaydırıcımızın kaldırılması olduğu” anlamına geldiğini söyledi.

Blog gönderisi, “Bu karar, ince ve hafif bir form faktörünü korurken OnePlus deneyimine önemli gelişmeler sağlayan yeni, anlamlı teknolojiler eklemek için cihazın içinde gerekli alanı bize sağladı” diye ekledi. Görünüşe göre bu tasarım değişikliği, OnePlus 10T 5G’nin “daha yüksek voltajlı şarj, daha büyük pil kapasitesi ve daha iyi anten sinyaline” sahip olmasını sağladı.

Bu uyarı kaydırıcısının telefonda ne kadar yer kapladığını merak ediyorsanız, OnePlus bunun “cihazın anakart alanı üzerinde nispeten büyük bir etkisi olduğunu – 30 mm kapladığını” iddia etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.