Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

One Piece Dizisinin Yapımcısı Tek Pişmanlığını Açıkladı

One Piece uyarlamasının dizi sorumlusu Steven Maeda, dizinin doğru şekilde tasvir edemediği bir şeye dikkat çekti ve bununla ilgili pişmanlığını açıkladı.

Netflix’in One Piece dizisinin ilk sezonu, mangadan East Blue Saga’nın heyecan verici finaline kadar uyarlandı. Dizi sorumlusu Steven Maeda, olay örgüsüne birçok şey eklemek istediğini ancak her şeyin yolunda gitmediğini söyledi. ScreenRant ile röportaj yapan dizi yapımcısı, popüler mangadaki karakterlere yeterince zaman ayıramadığını itiraf etti. Bazı hikayelerin ihmal edilmesinin nedeni, bunların çekilmesinin çok pahalı olmasıydı.

Bugün ise Steven Maeda, Loguetown Arc’ın uyarlamasıyla uğraşmak istediğini ancak çekimlerin aşırı pahalı olması nedeniyle bu fikri ertelemek zorunda kaldığını itiraf etti. Bunun Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarının altıncı kısmı olması nedeniyle Maeda, bu konuyu geliştirmek için henüz çok erken olduğunu itiraf etti ve durumu açıklığa kavuşturdu.

One Piece’in Tamamını Uyarlamak İçin Bütçe Yetmedi

One Piece Dizisi

ScreenRant‘a konuşan Maeda, “Acelemiz olduğunu hissettim ama aynı zamanda pahalı bir yapım olacaktı. Bu nedenle kesinlikle bazı pişmanlıklarım var.” ifadelerini kullandı. Ayrıca dizi sorumlusu olarak “Logue Town’u tanıtmak için iki bölüme daha ihtiyacı olduğunu ancak yeterli bütçe ve yeterli süresi olmadığını” itiraf etti ve “Bu sekiz bölümde bunu yapılması gerektiği şekilde yapmaya yer yoktu.” ifadelerini kullandı.

Logue Town Netflix One Piece dizisinde yer alıyor ancak bu sadece Luffy’nin erken yaşamını dolaylı olarak etkileyen bir arka plan olarak işleniyordu. Maeda, “Bu yüzden Logue Town’u en başta, Rogers’ın idamı sırasında görüyoruz. Ondan sonra oraya geri dönmek istedim ama onu sekiz bölüme sığdırmak imkansızdı” diyerek bu durumu açıklığa kavuşturdu.

Dizinin yaratıcısı için diziyi yaratırken en büyük zorluk doğru ise dengeyi bulmaktı. Maeda, “hangi hikayeleri anlatacağını ve bunları mevsimlere nasıl böleceğini” merak ettiği için uyarlama fikrini derinlemesine incelemenin kendisi için zor olduğunu itiraf etti. Yapımcı aynı zamanda hayranlarını da hayal kırıklığına uğratmak istemedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.